سازمان سنجش به داوطلبان آزمون‌های سراسری نسبت به گواهی جعلی هشدار داد

تهران- ایرنا- سازمان سنجش آموزش کشور، در اطلاعیه‌ای به داوطلبان آزمون‌های سراسری در خصوص افراد سودجو و ارائه گواهی‌های جعلی قبولی در دانشگاه‌ها هشدار داد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا روز چهارشنبه سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: پیرو اخبار و اطلاعات دریافتی، برخی افراد سودجو با ارائه گواهی های جعلی قبولی در دانشگاه های دولتی و غیردولتی، از طریق شبکه های اجتماعی یا ایمیل های جعلی، درصدد کلاهبرداری از تعدادی از هموطنان و متقاضیان ورود به دانشگاه هستند.

لازم است داوطلبان و خانواده های آنان، موارد زیر را در نظر داشته باشند:

برای اطلاع متقاضیان آزمون ها، اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، منحصرا از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام می شود.

سازمان سنجش آموزش کشور، اسامی پذیرفته شدگان نهایی تمام آزمون ها را به صورت رسمی و مستقیم در پرتال دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بارگذاری کرده و امکان هیچ گونه ثبت نام دیگر، غیر از سیستم اعلام رسمی این سازمان وجود ندارد.

سازمان سنجش کشور هیچگاه از طریق ایمیل یا پیامک، گواهی قبولی و یا گواهی به منظور ثبت نام در دانشگاه برای داوطلبان و متقاضیان صادر نمی کند.

داوطلبان در هنگام مواجهه با این افراد کلاهبردار، مراتب را از طریق آدرس الکترونیکی: hefazatazmon@sanjesh.org، به مرکز حراست و حفاظت آزمون های این سازمان اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha