آماده‌سازی ۹۲۰ بلوک خوابگاهی برای اسکان دانشجویان

تهران- ایرنا- رییس صندوق رفاه دانشجویان گفت: ۹۲۰ بلوک خوابگاهی ویژه اسکان دانشجویان خوابگاهی در دانشگاه‌های دولتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، مسعود گنجی با اشاره به کاهش ظرفیت خوابگاه‌ها در صورت حضوری شدن آموزش گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا مقرر شده است دانشگاه‌ها در اولین فرصت کلاس‌ها را به‌صورت حضوری برگزار کنند. برای تحقق این امر باید شرایط مناسب اسکان دانشجویان در خوابگاه فراهم شود؛ براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی به نصف تقلیل پیدا کرده است؛ با تمهیدات صورت گرفته قریب به ۵۰ درصد دانشجویان در خوابگاه‌های ملکی و مابقی در خوابگاه‌های خودگردان مستقر خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در سطح کشور بالغ بر ۲۰۲ هزار دانشجوی ساکن خوابگاه داریم که براساس مصوبه ستاد ملی کرونا به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باید نیمی از این جمعیت در ۹۲۰ بلوک خوابگاهی دولتی و بقیه در خوابگاه‌های خودگردان اسکان یابند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان از بلوک چهار و سالن Game و سالن TRX خوابگاه پسران، بلوک چهار و هفت در دست احداث خوابگاه دختران دانشگاه شهید بهشتی و فضای موتورخانه و آشپزخانه بازدید و از نزدیک در جریان روند اقدامات صورت گرفته برای تعمیر و بهسازی در خوابگاه‌ها قرار گرفت. در این بازدید زمین چمن مصنوعی خوابگاه دختران و بخش بازسازی شده خوابگاه کچوئی افتتاح شد.

وام ودیعه مسکن دانشجویان دو برابر افزایش یافت

گنجی از افزایش وام ودیعه مسکن دانشجویی نیز خبر داد و گفت: برای حمایت از دانشجویان و افزایش امنیت رفاهی آنان، میزان وام ودیعه مسکن به دو برابر افزایش یافته است، این وام پس از شناسایی دانشجویان واجد شرایط، از طریق صندوق رفاه در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد تا به عنوان ودیعه برای اجاره خوابگاه‌های دانشجویان متقاضی واجد شرایط پرداخت شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha