لزوم تهیه نقشه‌ راه محیط‌زیست برای هدفمندی تعاملات بین‌المللی

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر تعامل و همکاری در زمینه محیط زیست در حوزه بین المللی گفت: برای هدفمندی این تعاملات باید نقشه راه محیط زیست تهیه شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست،  علی سلاجقه در دیدار با محمد کشاورز زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور چین، در محل سازمان حفاظت محیط زیست افزود: اکنون با توجه به نیاز توسعه همکاری‌های بین‌المللی در راستای سیاست‌های جاری کشور و ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های حوزه محیط زیست، بر تقویت روابط و تعاملات با چین باید برنامه ریزی های مدونی در چارچوب قوانین تدوین کنیم تا شاهد بستر همکاری و تعاملات سازنده در حوزه محیط زیست باشیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت مشارکت مردم و الگوبرداری از تجارب موفق سایر کشورها اظهار داشت: از تقویت همکاری‌های محیط زیستی با چین و بهره‌برداری از اقدامات موثر آن کشور استقبال می کنیم.

در ادامه این نشست محمد کشاورزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور چین ضمن ارایه توضیحاتی از فعالیت‌های موفق چین در حوزه محیط زیست و نیز با ابراز خرسندی از رویکرد تعاملات بین‌المللی سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: وزارت امور خارجه و سفارت ایران در چین، تلاش می‌ کنند تا سازمان را در جهت پیشبرد همکاری‌ها با چین یاری رسانند.

در ادامه این نشست، در خصوص لزوم تهیه نقشه‌ راه محیط زیست کشور برای تعاملات بین‌المللی از جمله چین و ضرورت برنامه ریزی برای توسعه همکاری های محیط زیستی و توجه به رویکرد دیپلماسی کشور برای تقویت همکاری‌های دوجانبه تاکید و در خصوص ضرورت  تقویت همکاری های آتی، بحث و تبادل نظر شد.  

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha