آمادگی ایران برای اعطای ۱۰ بورس تحصیلی به اتباع کشور مالی

تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از آمادگی کشورمان برای اعطای ۱۰ بورس به اتباع کشور مالی (پنج بورس در مقطع کارشناسی و پنج بورس ویژه اعضای هیأت علمی آن کشور برای ارتقای مرتبه) خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، حسین سالارآملی با محمود محمد اربی مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشور مالی در محل ستاد این وزارتخانه دیدار و گفت و گو کرد.

وی با تشریح پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی ایران همچنین از آمادگی کشورمان برای پذیرش دانشجویان در رشته‌های مختلف از آن کشور و نیز فرصت‌های مطالعاتی کوتاه مدت سه یا ۶ ماهه خبر داد.

رییس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم حادثه حمله تروریستی اخیر به یک اتوبوس در منطقه Bandiagara که منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ نفر از اتباع مالی شد را به وی تسلیت گفت.

فارغ التحصیلی ۱۱ شهروند مالی از دانشگاه های ایران

در ادامه این دیدار و گفتگو،  مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه مالی ضمن ابراز سپاس از همدردی صورت گرفته با ملت و دولت مالی، اعلام این تسلیت را نشانه روابط صمیمانه دو کشور بیان کرد.

وی با اعلام اینکه در ۱۰ سال اخیر ۱۱ نفر از اتباع مالی از دانشگاه‌های ایران فارغ‌التحصیل شده‌اند؛ بر اعزام دانشجویان مالی به ایران به ویژه در رشته‌های فنی و بیوتکنولوژی تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، دو طرف در خصوص آموزش زبان فارسی، آزمون سامفا و ضوابط لازم برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی تبادل نظر کردند.

طرف ایرانی در این دیدار و گفتگو، امکان گذراندن دوره‌های آموزش زبان فارسی را به صورت مجازی به دانشجویان مالی متقاضی تحصیل در ایران اعلام کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha