فرماندار سبزوار: برگزاری همایش برای شهدا، قدرشناسی از ایثارگری است

سبزوار- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: کنگره ملی شهدای سبزوار همایش بزرگ ولایتمداری و قدرشناسی از شهدا است که با ایثارگری در راه اعتلا و امنیت اسلام و انقلاب، جان خود را فدا کردند.

سیدمجتبی علوی‌مقدم روز چهارشنبه در نشست هماهنگی کنگره ملی ۱۶۰۰ شهید دیار سربداران افزود: ماهیت برگزاری همایش و یادواره های شهدا حفاظت از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی با تکیه بر ولایتمداری است و در شرایط هجمه فرهنگی گسترده دشمنان، تبیین و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان و نوجوانان یکی از برکات برگزاری کنگره ملی شهدا می‌تواند باشد.

 معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: کنگره ملی شهدا با تولیدات فرهنگی و پژوهشی، فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در فضای جامعه و نهادینه کردن فرهنگ آن دوران درخشان به ویژه بین نسل جوان و نوجوان را فراهم می کند.

علوی مقدم افزود: دشمن با بهره مندی از شبکه های مجازی، دسترسی نوجوانان به مبانی فرهنگ غرب را سهل و آسان کرده است لذا معرفی فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی به نسل جوان یکی از نیازهای جامعه کنونی است که در این مسیر آموزش و پرورش نقش مهمی برعهده دارد.

وی ادامه داد: کنگره ملی ۱۶۰۰ شهید دیار سربداران، آثار خیر و برکات فراوانی در سطح منطقه دارد که فعالیت های جهادی با رویکرد محرومیت زدایی، یکی از ابعاد این همایش ملی است.  

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سبزوار نیز گفت: ۱۵ کمیته اصلی برای برگزاری کنگره ملی شهدا در این شهرستان ایجاد شده است که با فراخوان بسیج عمومی برگزاری کنگره از همه ظرفیت‌ها برای این اقدام فرهنگی بزرگ استفاده می‌شود.

سرهنگ پاسدار هادی موحدنیا افزود: تاکنون در راستای برپایی این کنگره ملی فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی مختلفی شامل تولیدات ماندگار فرهنگی، تدوین کتاب، فیلم، سرود، ساخت آثار نمادین، تبلیغات و فضاسازی محیطی، نام‌گذاری معابر و خیابان ها به منظور بازشناسی نقش شهیدان در ابعاد مختلف انجام شده است.

شهرستان سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha