۱۷ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84570037
۰ نفر

برچسب‌ها

اهدای عضو جوان مرگ مغزی سبزواری جان هفت نفر را نجات داد

مشهد- ایرنا- اهدای عضو جوان مرگ مغزی ۲۲ ساله ساکن سبزوار به هفت بیمار نیازمند عضو حیاتی دوباره بخشید.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه به نقل از مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در هزار و یکصد و بیستمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه بیمار مرگ مغزی ابوالفضل زیرآبادی که از بیمارستان امدادی شهید دکتر بهشتی سبزوار معرفی شده بود پس از انجام مراحل تایید مرگ مغزی و رضایت‌ خانواده‌اش در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کلیه‌های این بیمار مرگ مغزی در بیمارستان منتصریه مشهد به ۲ مرد ۳۰ و ۳۷ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند اهدا و پیوند شد.

وی اضافه کرد: کبد زنده یاد زیرآبادی هم در بیمارستان منتصریه مشهد به مردی ۵۷ ساله ساکن مشهد و قلب وی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد به مردی ۵۳ ساله ساکن گرگان پیوند شد.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قرنیه‌های این بیمار مرگ مغزی نیز به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد برای پیوند ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha