آیت‌الله جنتی: دانشجویان امروز مسوولان فردای کشور هستند

تهران- ایرنا- دبیر شورای نگهبان گفت: دانشجویان امروز مسوولان فردای کشور هستند و امروز هر جور پرورش یابند آثارش فردا ظاهر می‌شود بنابراین باید در پرورش و کمال آنها دقت و تلاش شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی روز چهارشنبه در نطق پیش از دستور جلسه شورای نگهبان با تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب (س) گفت: ایشان قهرمان کربلا و عالِمَةٌ غَیرُ مُعَلَّمَةٍ، فَهِمَةٌ غَیرُ مُفهَّمَةٍ هستند.

دبیر شورای نگهبان در تشریح شخصیت والای حضرت زینب (س) تصریح کرد: ایشان یک انسان مقتدر، با صلابت و یادآور قدرت و صلابت امیرالمومنین علی (ع) بودند که مردانه در میدان بلا و مصیبت ایستادگی کردند.

جنتی افزود: حضرت زینب (س) شهادت برادران و فرزندان و اسیری را تحمل کردند و در میدان‌های بسیار سخت همچون برخورد با قدرت حاکم و حضور در مجلس یزید بدون ترس، واهمه و وحشت نشان دادند که دختر حضرت علی (ع) هستند.

وی با بیان اینکه حضرت زینب با صبر، ثبات قدم، مقاومت و ایستادگی خود آبروی بیشتری را برای اسلام و آل علی (ع) به یادگار گذاشت، گفت: خداوند ان شاء الله ما را قدردان این بانوی بزرگوار و آل پیامبر (ص) قرار دهد تا بتوانیم راه ایشان را ادامه دهیم.

دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: آثار و برکات این صبر و ثبات قدم را در انقلاب اسلامی ایران هم به چشم خود دیدیم که مردم با تاسی از حضرت زینب(س) با صلابت در مقابل دشمن ایستادند و توانستند خود، جامعه و انقلاب را حفظ کنند.

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان، یادآور شد: روز دانشجو روز بسیار مبارکی است، باید اهمیت بیشتری به نسل دانشجو بدهیم.

وی دانشگاه را محل تربیت عنوان و تاکید کرد: دانشجویان امروز مسوولان فردای کشور هستند، امروز هر جور پرورش یابند، آثارش فردا ظاهر می‌شود؛ بنابراین باید در پرورش و کمال آنها دقت و تلاش شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha