اولین و دومین شهید گمنام در ایلام شناسایی شدند

ایلام - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام گفت: اولین و دومین شهید گمنام در این استان شامل ۲ شهید دفن شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام و یادمان شهدای بدره از طریق آزمایش‌های دی‌ان‌ای شناسایی شدند.

سرهنگ محمدحسین فولادی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از این شهدا به اسم قاسم شاه‌ولدی اهل شهرستان شازند استان مرکزی است که سال ۹۸ به عنوان شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام به خاک سپرده شد.

وی ادامه داد: شهید شاه ولدی عضو لشکر ۲۱ حمزه سید الشهدا و ۱۹ ساله است که در عملیات والفجر هشت سال ۶۴ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام گفت: دومین شهید گمنام آرمیده در یادمان شهرستان بدره، سید ابوالفضل حسنی نام دارد و اهل استان تهران است.

فولادی افزود: این شهید گرانقدر سال ۶۶ در عملیات مسلم ابن عقیل در محل عملیاتی سومار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی یادآور شد: این شهید بزرگوار ۱۹ ساله است و سال ۹۷ در یادمان شهرستان بدره دفن و چندی پیش از طریق آزمایش دی ان ای شناسایی شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام گفت: خبر شناسایی این شهدا به خانواده‌هایشان اطلاع داده شده و برنامه‌ریزی‌ها برای حضور آنها در استان در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، ۸۵ شهید گمنام در ۳۳ یادمان استان ایلام دفن شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha