ماموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی صاحب کارت ضابط قضایی می‌شوند

یاسوج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با تلاش های صورت گرفته یگان حفاظت از میراث فرهنگی به عنوان ضابط دستگاه قضایی پذیرفته شده و صدور کارت های ضابطان در دست اقدام است.

به گزارش ایرنا ، سردار حسن مهری روز چهارشنبه در آیین معرفی فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد افزود:  مشارکت همگانی در ایران برای حفاظت از میراث فرهنگی می تواند مهمترین راه حل حفاظت از میراث فرهنگی باشد و در استان ها باید به این موضوع توجه شود.

وی اظهار داشت: ظرفیت های نگهداری از میراث فرهنگی محدود به یگان حفاظت این سازمان نیست و بسیاری از نهادها می توانند در این زمینه همکاری کنند.

سردار مهری بیان کرد: مشارکت همگانی در ایران برای حفاظت از میراث فرهنگی می تواند از راه های موثر باشد و در استان ها باید به این موضوع توجه شود.

وی گفت: بسیج نیز از دیگر ظرفیت ها برای حفاظت از میراث فرهنگی است که در این زمینه نیز باید برنامه ریزی صورت گیرد.

سردار مهری عنوان کرد: ۱۳ دستگاه دولتی مانند منابع طبیعی، محیط زیست و سایر دستگاه ها نیز یگان حفاظت دارند که می توان از این ظرفیت نیز استفاده کرد تا حفاظت از میراث فرهنگی به خوبی انجام شود.

وی به ظرفیت امامان جمعه و جماعات در شهرستان های اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی در این زمینه می تواند اولویت باشد.

سردار مهری افزود: توجه به تحرک یگان و تجهیزات خودرویی، جذب نیروی انسانی، ارتباطات و وسیله های رادیویی از مشکلات یگان های حفاظت از میراث فرهنگی است که در این زمینه نیز تلاش هایی صورت گرفته است.

سرهنگ مختار تراب در این آیین به عنوان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد و از خدمات سرهنگ عبدالحسین محمدی مدیر پیشین قدر دانی شد.

این آیین روز چهارشنبه با حضور سردار حسن مهری فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مسوولان میراث فرهنگی استان در یاسوج برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha