۳ واحد نیروگاهی تا فصل تابستان وارد مدار می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: سه واحد نیروگاه مقیاس متوسط تا پیک بار تابستان ۱۴۰۱ وارد مدار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، "محسن طرزطلب" روز چهارشنبه در مراسم امضای قرارداد احداث ۷ نیروگاه مقیاس متوسط با گروه صنعتی مپنا در محل شرکت برق حرارتی افزود: تلاش می‌شود این سه واحد در استان سیستان و بلوچستان که دارای مشکل تامین برق است به بهره برداری برسند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به مشکلات تامین برق در این استان، برنامه ویژه‌ای با همکاری گروه مپنا برای استان سیستان و بلوچستان تدارک دیده شده است.

مدیرعامل برق حرارتی گفت: برای احداث هفت نیروگاه مقیاس متوسط در این قرارداد با همکاری گروه صنعتی مپنا برنامه‌ریزی شده که سه نیروگاه آن در سیستان و بلوچستان به بهره برداری خواهد رسید. نیروگاه های جدیدی نیز در استان های یزد، خوزستان، هرمزگان و لرستان احداث می شوند.

طرز طلب افزود: سرمایه گذاری این نیروگاه ها از منابع داخلی وزارت نیرو و شرکت برق حرارتی تامین می شود.

در ادامه " حمید رصا عظیمی" معاون شرکت برق حرارتی نیز گفت: ۷ واحد نیروگاه مقیاس متوسط با ظرفیت ۲۹۴ مگاوات با گروه صنعتی مپنا امضا شد که این نیروگاه ها با هدف کمک به تامین برق کشور احداث خواهند شد.

وی افزود: سه واحد این نیروگاه ها تا خردادماه ۱۴۰۱ وارد مدار شده و بقیه هم در سال ۱۴۰۲ وارد مدار می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha