دستورالعمل کنترل و پیشگیری کرونا در مدارس ویژه والدین منتشر شد

تهران- ایرنا- آموزش و پرورش با همکاری معاونت بهداشت، دفتر آموزش و ارتقای سلامت «دستورالعمل کنترل و پیشگیری کووید ۱۹ و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس ویژه والدین» را منتشر کرد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از  وزارت آموزش و پرورش، اولیا موظفند در مواردی همچون ابتلا فرزندان به کرونا، پس از طی دوران درمان و واگیری، برای بازگشت دانش آموزان به مدرسه، سلامت وی را مورد ارزیابی پزشک معتمد اداره یا مراکز جامع سلامت قرار دهند و از فرستادن دانش آموز مبتلا یا مشکوک به مدرسه خودداری کنید و در اسرع وقت موضوع را با مسئولان مدرسه در میان گذارند.

همچنین، در صورتی که فرزندانشان دارای بیماری های زمینه ای هستند، گواهی حضور از پزشک را دریافت و رعایت دستورالعمل های بهداشتی را به فرزندان خود آموزش دهند.

در بخشی از این دستورالعمل به والدین تأکید شده است که از برگزاری کلاس های آموزشی در فضای حیاط با رعایت استانداردهای بهداشت محیط، تعداد دانش آموزان حاضر در کلاس، رعایت فاصله ایمن حداقل ۱.۵ متر در قسمت های عمومی از جمله نمازخانه، سلف سرویس، کارگاه ها و مسیر ورود و خروج و...در مدرسه فرزندانشان اطمینان حاصل کنند.

به گزارش ایرنا، مدارس و مراکز آموزشی از ابتدای اسفند ماه سال ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند و آموزش دانش آموزان براساس اطلس یادگیری  به صورت مجازی در بستر شبکه شاد، مدرسه تلویزیونی و بسته‌های یادگیری تداوم یافت.

تجربه ۲۰ ماه گذشته از تعطیلی مدارس و آموزش مجازی دانش‌آموزان نشان داد که هیچ یک از این روش‌ها نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود. در واقع از نظر مسوولان و کارشناسان آموزشی، آموزش از راه دور در برخی دانش آموزان علاوه بر افت تحصیلی، مشکلات جسمی، روانی و عاطفی بسیاری را ایجاد کرده است، بنابراین بازگشایی مدارس به صورت آرام و تدریجی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.

در واقع وزارت آموزش و پرورش پس از گسترش واکسیناسیون عمومی و همچنین کسب مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا آموزش حضوری و بازگشایی مدارس با حفظ سلامت دانش آموزان را در اولویت قرار داد.

آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی الگویی را به عنوان نقشه راه برای بازگشایی ایمن و تدریجی مدارس طراحی کردند که بر این اساس مدارس در مناطق روستایی و عشایر فعالیت خود را از ابتدای مهرماه به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز کردند.

همچنین بازگشایی مدارس برای دانش‌آموزان متوسطه دوم در ۱۵ آبان‌ماه و برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول در یکم آذرماه تعیین شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha