برخورد قاطعانه با مفسدان و دلالان اقتصادی در دولت سیزدهم ادامه یابد

تهران- ایرنا- نماینده مردم فومن گفت: از اقدامات به موقع دولت انقلابی و حمایت قوه قضائیه در خصوص مسدود کردن حساب‌های تعدادی از اخلالگران بازار سرمایه و ارز تشکر و قدردانی می‌کنم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،  خلیل بهروزی فر در نشست علنی امروز-چهارشنبه -مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: از اقدامات به موقع دولت انقلابی، مردمی، دلسوز و تحول‌گرای آقای رئیسی در رابطه با واکسیناسیون و مبارزه با مفسدان اقتصادی که با حمایت قوه قضائیه در خصوص مسدود کردن حساب‌های تعدادی از اخلالگران بازار سرمایه و ارز تشکر و قدردانی می‌کنم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: انتظار می‌رود تا ریشه‌کن کردن فاسدین،   دلالان و زالوصفتان حوزه اقتصادی این برخورد جدی ادامه یابد تا حقی از حقوق مردم تضییع نشود.

وی افزود: سه ماه از عملکرد دولت می‌گذرد اما هنوز بسیاری از مدیران فاسد، بی‌تدبیر و ناکارآمد دولت یازدهم و دوازدهم در بدنه دولت حضور داشته و به فساد، بی‌تدبیری و کارشکنی خود در سطوح مختلف ادامه می‌دهند، عده‌ای هم در حال نفوذ در بدنه دولت انقلابی هستند، زمان به سرعت می‌گذرد و فرصتی باقی نمی‌ماند لذا تقاضا دارم دستور فرمایید تحول مدیریتی با شایستگی‌های دولت سیزدهم به سرعت و با دقت انجام شود.

همچنین در این نشست علیرضا سلیمی در تذکر شفاهی خود فریبکاری، بدعهدی و دورویی را از صفات و در ذات آمریکایی‌ها دانست و گفت: از زمان مذاکرات، تحریم‌ افراد جدید معنایی جز عدم اراده طرف مقابل در جریان مذاکرات ندارد که باعث آشفتگی شده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیانیه انگلیسی‌ها را در این راستا دانست و افزود: نتیجه بخش اول مذاکرات نشان می‌دهد هنوز طرف مقابل دستور خاصی برای میز مذاکره نداشته و تابع صد درصد آمریکایی‌ها است که باید اروپایی‌ها ریل خود را عوض کنند.

سلیمی  با اشاره به آشفتگی بازار ارز علیرغم افزایش ورود ارز به کشور عنوان کرد: این موضوع نشان می‌دهد عواملی به دنبال گروگانگیری معیشت مردم برای فشار به تیم مذاکره‌کننده هستند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد که دولت، قوه قضائیه و کسانی که مسئول اقدام در این موضوع هستند نسبت به این موضوعات توجه بیشتری کنند.

در ادامه،  احمدحسین فلاحی در نطق میان دستور خود با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و گرامیداشت روز دانشجو، گفت: به روح شهیدان این عرصه درود می‌فرستیم که نشان استکبارستیزی و استعمارستیزی را با خون خود بر جبین دانشگاه‌ها نشاندند و سرود آزادی، ایثار، جهاد و شهادت را در کنار کلاس و درس دانشگاه سردادند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود:روز پرستار را خدمت تمامی عاشورایان به ویژه پرستاران، این رزمندگان روزهای سخت کرونایی و یاران همیشه بیماران دل شکسته تبریک می گوییم و زحمات آنها را در عرصه بهداشت و درمان می‌ستاییم و از همه دست اندرکاران می‌خواهیم در بهبود وضعیت زندگی آنها اهتمام داشته و پرستاران زحمتکش شرکتی و جایگزین را در اولویت تعیین تکلیف استخدامی و تبدیل وضعیت قرار دهند.

فلاحی ادامه داد: در حوزه بین الملل با روی کارآمدن دولت انقلابی تغییر و رویکرد در سیاست خارجی از سیاست انفعالی به سیاست فعال و با پشتیبانی مجلس انقلابی در تصویب قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها، شاهد قدرت‌نمایی نظام اسلامی در عرصه‌های بین المللی هستیم به گونه ای که استکبار جهانی مجبور به فرستادن واسطه‌های مختلف و جلب نظر مسوولان نظام اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز آن روز قدرت نمایی نظام اسلامی است بنابراین تمامی مردم باید توجه داشته باشند که تا رسیدن به قله راهی نمانده است البته دشمن بیرونی و جریان نفوذی داخلی تلاش خواهند کرد تا ملت بار دیگر طعم شیرین این عزت و اقتدار و روی کارآمدن دولت و مجلس انقلابی را بچشند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: البته معیشت مردم و غم بیکاری و مشکلات جوانان برای تمامی نمایندگان ملموس بوده و برای رفع آنها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و با پیوست عدالت در قانون گذاری و نظارت بر حقوق حقه آنها دفاع خواهیم کرد؛ برای رونق کسب و کار، رفع موانع قانونی و فعال کردن واحدهای تولیدی و پشتیبانی از عرصه علم و شرکت های خلاق و دانش بنیان، بیانیه گام دوم انقلاب را عملیاتی خواهیم کرد و از دولت انقلابی می‌خواهیم با پشتیبانی از تیم مذاکره کننده، این رزمندگان عرصه دیپلماسی که بر مواضع حقه شما پافشاری کردند قدم های پیروزی را رقم بزنند.

فلاحی ادامه داد: دولت مردمی و انقلابی باید متوجه باشد آنچه که وضعیت اقتصادی امروز و فرهنگی و سیاسی کشور را به اینجا رسانده سیاست‌های غلط، کم‌کاری و وادادگی، انفعال سیاسی و عدم اعتقاد به اندیشه‌های ناب امامین انقلاب و باور به جوانان فرهیخته و دستاوردهای نظام، ناکارآمدی مدیران و فاصله میان مسوولان اجرایی و مردم، گره زدن تمامی هستی کشور به مذاکراتی که خود نفهمیدند چه بستند و چه گفتند، تعطیلی کسب و کار داخلی، عدم ارتباط درست با همسایگان و کشورهای مشترک المنافع با جمهوری اسلامی و ضایع کردن فرصت ها و ظرفیت‌ها بوده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: سه ماه است که از عمر دولت می‌گذرد و هنوز تغییری در یگان مدیریت سیاسی دیده نمی‌شود و همچنان شاهد فعالیت همان مدیران و اندیشه‌ها در بسیاری از عرصه‌های اجرایی هستیم در این رابطه فرصت‌ها می سوزد و از بین خواهد رفت؛ مردم شاهد تغییرات جدی و گسترده و گشایش در گره های کشور نیستند هر چند سیاست دولت انقلابی در واردات واکسن و تزریق آن بدون تصویب FATF که مورد ادعای دولت عاشق مذاکرات شکست خورده بود، ثابت کرد که می‌تواند ریل قطار کشور انقلابی را از مسیر صحیح‌تری عبور داد و شاهد گشایش بود اما این کافی نبوده و ضرورت تغییر سریع تر مدیران ناکارآمد را می‌طلبد؛ امروز با وجود بسیاری از مدیران بی انگیزه در پست‌های مختلف شاهد ایستایی و رکود در دستگاه‌های مختلف هستیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha