۱۷ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۶
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 84569637
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: سامانه بارشی از امروز، چهارشنبه استان را فرا می‌گیرد و تا روز پنجشنبه این روند بارشی پدیده غالب در استان است.

مهدی صابری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی بیشتر در جنوب استان فعالیت می‌کند و شهروندان در نواحی مرکزی و شمال استان نیز شاهد بارشهای خفیف خواهند بود.

وی با بیان اینکه احتمال آبگرفتگی معابر شهری و لغزندگی جاده های مواصلاتی در آذربایجان غربی وجود دارد، ادامه داد: لازم است تا تدابیر لازم توسط مسوولان استانی در این زمینه اتخاد شود.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: تغییرات دمایی با توجه به پیش یابی های انجام شده برای استان پیش بینی نمی شود ولی سردی هوا همچنان پایدار بوده و لازم است مرغداران و گلخانه داران در این زمینه تدابیری را در تنظیم دمای محیط انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان چالدران سردترین منطقه استان بوده است، گفت: چالدران با منفی ۲ درجه سانتی گراد سردترین شهر بوده و دمای ارومیه نیز بین منفی یک و مثبت هشت درجه سانتی گراد در نوسان بوده است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی ادامه داد: سکون و پایداری هوا از امروز حاکم در استان است که افت کیفی هوای ارومیه و برخی شهرهای پر جمعیت را در بر دارد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی استانی با سالانه ۴۰۰ میلیمتر بارندگی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha