گذر امواج کم دامنه و بارش‌های پراکنده برای قزوین پیش بینی می‌شود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: گذر امواج کم دامنه و وقوع بارش‌های پراکنده در برخی مناطق استان برای فردا پیش بینی می‌شود.

مریم بهروزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، برای استان قزوین امروز آسمانی بدون بارش همراه با سکون نسبی جو پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه با گذر امواج کم دامنه، اکثر مناطق استان با افزایش ابر و در پاره ای مناطق بارش باران و در ارتفاعات نیز بارش برف و باران مواجه خواهند بود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه روز پنجشنبه برای بخش های غربی استان وزش بادهای غربی پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: روزهای جمعه و شنبه هفته آینده نیز براساس پیش بینی ها، استان با جوی پایدار همراه با سکون نسبی جو روبه رو خواهد بود.  

بهروزی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته شهرهای آوج، بویین زهرا و تاکستان با منفی یک و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت یک تا ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha