میزبانان والیبال ایران در لیگ ملت‌ها مشخص شدند

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ در سه کشور برزیل، بلغارستان و روسیه به میدان می‌رود.

به گزارش ایرنا، لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۲ در بخش مردان از ۱۷ خرداد تا ۲ مرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. این دوره از مسابقات با شیوه جدیدی برگزار می‌شود و تیم‌ها با تقسیم‌شدن به ۲ گروه هشت‌تیمی، در سه هفته به میدان می‌روند.

بر اساس اعلام فدراسیون بین‌المللی والیبال، کشورهای برزیل، کانادا، فیلیپین، بلغارستان، روسیه و ژاپن، میزبانان این مسابقات در بخش مردان هستند.

مسابقات هفته نخست از ۱۷ تا ۲۲ خرداد در ۲ کشور برزیل و کانادا برگزار می‌شود که ایران در برزیل با تیم‌های ژاپن، هلند و استرالیا، برزیل، روسیه، آمریکا و اسلونی هم‌گروه است.

فیلیپین و بلغارستان میزبانان هفته دوم این رقابت‌ها هستند که مسابقات از ۳۱ خرداد تا پنجم تیر برگزار می‌شود و شاگردان بهروز عطایی سرمربی تیم ایران این هفته در بلغارستان با تیم‌های صربستان، کانادا، استرالیا، بلغارستان، برزیل، لهستان و آمریکا هم‌گروه هستند.

هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی نیز در ۲ کشور ژاپن و روسیه برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران در روسیه با تیم‌های ایتالیا، هلند، بلغارستان، روسیه، لهستان، اسلونی و صربستان هم‌گروه است.

هر تیم در هر هفته با چهار تیم از هشت تیم گروه خود روبرو می‌شود. برنامه مسابقات هنوز مشخص نیست.

یکی از نکات جالب در اعلام میزبانان مسابقات این است که فیلیپین با وجود اینکه در لیگ ملت‌ها حضور ندارد، میزبانی یک هفته از مسابقات را برعهده گرفته است.

دیدارهای مرحله نهایی لیگ ملت‌ها از ۲۹ تیر تا ۲ مرداد برگزار می‌شود که هنوز میزبان آن معرفی نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha