۱۷ آذر ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۵
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84569474
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آزمایش موشکی نیروی دریایی پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - نیروی دریایی پاکستان روز چهارشنبه از آزمایش موفقیت آمیز پرتاب یک فروند موشک زمین به هوا که هدف از آن تقویت بازدارندگی دربرابر هرگونه تهاجم خارجی اعلام شده است، خبر داد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، پدافند هوایی نیروی دریایی این کشور پرتاب موشکی را در حضور فرمانده نیروی دریایی و مقامات بلندپایه اداره راهبردی پاکستان انجام داد.

روابط عمومی نیروی دریایی پاکستان نیز امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: موشک زمین به هوا با قدرت بالا پرتاب شد و با دقت تمام هدف تعیین شده را منهدم کرد.

فرمانده نیروی دریایی پاکستان هدف از این آزمایش موشکی را اذعان به توانمندی جنگی نیروهای مسلح از جمله در دریا و تقویت بازدارندگی در برابر هرگونه تهاجم خارجی عنوان کرد.

اوایل آذرماه امسال ارتش پاکستان نیز از آزمایش موفقیت آمیز یک فروند موشک بالستیک زمین به زمین موسوم به «شاهین یک - A» خبر داد.

پاکستان که هند را تهدیدی بالقوه و همیشگی برای امنیت خود می‌داند، سعی می‌کند پا به پای این همسایه شرقی، توان نظامی خود را تقویت کند. بر اساس گزارش موسسه‌های مطالعات و تحقیقات بین المللی، حتی در برخی زمینه‌ها از جمله در زمینه ساخت سلاح‌های هسته‌ای و موشک‌های پیشرفته، سعی کرده از هند پیشی بگیرد.

اسلام‌آباد و دهلی‌نو به عنوان رقبای سنتی در شبه قاره همواره یکدیگر را به ماجراجویی در مرزهای زمینی، دریایی و هوایی متهم می‌کنند. این دو کشور از اواسط فوریه امسال به پیروی از آتش بس پایدار در مرزهای مشترک (خط کنترل مرزی در کشمیر) توافق کرده اند و گفته می‌شود این آتش بس همچنان پایدار مانده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha