استان مرکزی ۲۰ پزشک متخصص کمبود دارد

اراک - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: استان مرکزی برای معالجه بیماران نیازمند به درمان‌های خاص با کمبود ۲۰ پزشک متخصص مواجه است.

دکتر «بهمن صادقی‌سده» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آذرماه جاری برای توزیع پزشکان متخصص اقدام می‌کند که سهمیه استان مرکزی امسال ۶۲ پزشک پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: شهرستان اراک با کمبود پزشک متخصص در رشته‌های جراحی عمومی و گروه زنان و در سطح استان مرکزی با کمبود پزشک متخصص داخلی مواجه است.

وی اظهار داشت: با سهمیه پیش‌بینی شده پزشکان متخصص برای استان مرکزی امید می‌ رود که نیاز استان رفع شود و مردم مجبور نباشند برای دریافت خدمات تخصصی به مرکز استان و یا سایر شهرستان‌ها مراجعه کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در صورتی که وزارت بهداشت ۷۰ پزشک متخصص را برای استان مرکزی سهمیه در نظر بگیرد، نیاز استان به شکل مطلوب تامین می‌شود.

۱۶ واحد بیمارستانی استان مرکزی با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارایه خدمت دارند.
۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یک هزار و ۷۲۶ کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha