نماینده مجلس: عملکرد موفق ۱۰۰ روزه دولت امیدآفرینی کرد

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات تحول‌آفرین دولت سیزدهم گفت که عملکرد موفق ۱۰۰ روزه دولت آیت الله رئیسی در حوزه‌های مختلف امید و نشاط در بین مردم و جامعه ایجاد کرد.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام "احد آزادیخواه" روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها، موانع و مشکلات، دولت در این مدت در حوزه‌های مختلف ورود جدی داشت.

وی ورود جدی دولت در تامین کالاهای اساسی را شاهکار دانست و افزود: زمانی رئیس جمهوری دولت را تحویل گرفت که انبارهای کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی کم و بیش خالی بود که این خود یک مشکل در حوزه امنیت غذایی کشور محسوب می شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: از طرفی دولت با فاکتورهایی همچون شرایط تحریمی کشور، کمبود ارز، کسری بودجه و بدهکاری، کار خود را آغاز کرد، اما در همان هفته‌های نخست موضوع امنیت غذایی حل و انبارهای کالاهای اساسی همچون روغن، شکر و گندم تامین شد.

به اعتقاد وی دولت گرانی‌ها را قبول دارد و همه تلاش خود را برای رفع این مشکل به کار گرفته است ، اما در تامین کالاهای اساسی به دلیل سوء مدیریت‌ها، کشور با کمبود مواجه بود و تامین این کالاها یکی از موفقیت‌های دولت سیزدهم به شمار می‌رود.

حجت الاسلام آزادیخواه همچنین اجرای طرح واکسیناسیون در کشور را از دیگر اقدامات موفق دولت برشمرد و گفت: با وجود همه موانع و مشکلات، دولت به اندازه‌ای واکسن وارد و تولید داخل را بارور کرد که امروز نزدیک به همه جامعه هدف دُز اول و دوم واکسن را تزریق و بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز دُز سوم را دریافت کرده‌اند و تلفات ناشی از کرونا از ۷۰۰ به ۷۰ نفر کاهش یافته است.

وی همچنین به عملکرد موفق دولت سیزدهم در روابط بین‌الملل، مذاکرات وین و حضور کشورهای مختلف به ایران و سفر هیات‌های ایرانی به دیگر کشورها گفت: این امر بیانگر فعالیت جدی سیاست خارجی دولت است که در کنار مذاکرات، روابط با کشورهای مختلف را دنبال می‌کند و این خود یک امید مضاعف است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی قرارداد سه‌جانبه گازی ترکمنستان به جمهوری آذربایجان را نیز کاری بسیار ارزشمند دانست و گفت: مردم ایران سال‌هاست تعطیلی آن را دیده بودند و ضربه جدی به سیستم گازی کشور وارد کرده بود که با اهتمام دولت این کار به قرارداد رسید و در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، دولت مردمی سیزدهم به طور رسمی با محوریت آیت الله رییسی از روز ۱۲ مرداد امسال، زمام امور کشور را برعهده گرفت و با تلاش شخص رییس جمهوری و مجلس شورای اسلامی، هیات دولت فعالیت خود را به صورت رسمی از اوایل شهریور آغاز کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha