تزریق دز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰ سال در هرمزگان آغاز شد

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از آغاز تزریق دز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰ سال در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۹ هزار و ۷۱۱ نفر در استان دز سوم را دریافت کردند.

دکتر فاطمه نوروزیان سه شنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پیش از این تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای کادر بهداشت و درمان، بیماران و سالمندان آغاز شده بود و هم اکنون افراد بالای ۴۰ سال می توانند برای تزریق دز سوم اقدام کنند.

وی در خصوص شرایط و نوع واکسن تزریقی برای این گروه سنی ، بیان داشت: افرادی که در نوبت اول و دوم واکسیناسیون ،سینوفارم، بهارات و یا برکت تزریق کرده اند و سه ماه از زمان واکسیناسیون آنها گذشته باشد، می توانند دز سوم را نیز همانند واکسن دو مرحله قبل دریافت کنند.

نوروزیان تصریح کرد: در بندرعباس افراد برای تزریق دوز سوم باید پیامک وزارت بهداشت را دریافت کرده باشند، اما افراد در شهرستانهای دیگر استان می توانند بدون دریافت نوبت به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مجموع افرادی که در استان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند ،یک میلیون و ۱۵۳ هزار و ۱۹۱ نفر اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون به معنای ایمنی کامل در برابر کرونا نیست و باید همچنان پروتکلهای بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرد.

دکتر نوروزیان ابراز داشت: در حال حاضر ۶۹۸ نفر در هرمزگان مبتلا به کرونا هستند که از این شمار ۶۰۲ نفر در قرنطینه خانگی به سر برده و مابقی در بیمارستان بستری هستند.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته فوتی جدید کرونا در هرمزگان ثبت نشده، افزود: آمار فوتی های کرونا در استان ۲ هزار و ۴۴۹ نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha