دانشجویان فاقد شغل از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار می‌شوند

قصرشیرین - ایرنا - رییس بیمه تامین اجتماعی شعبه قصرشیرین گفت: دانشجویان فاقد شغل می‌توانند با ارایه کارت دانشجویی تحت پوشش بیمه دانشجویی تامین اجتماعی قرار بگیرند و از خدمات آن برخوردار شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امید غلامی روز چهارشنبه به مناسبت روز دانشجو در دیدار با روسا،  کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی قصرشیرین با اشاره به طرح‌های خدماتی و حمایتی تامین اجتماعی بویژه طرح بیمه دانشجویان افزود: از مزایای این بیمه می‌توان به ایجاد سابقه برای مستمری بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی و خدمات درمانی دانشجویان مجرد و متاهل و پدر و مادر آنان اشاره کرد.
وی اظهار داشت: از دیگر مزایای این پوشش بیمه ای ایجاد سابقه همزمان با تداوم دریافت مستمری و حمایت درمانی برای دانشجویانی است که از مستمری و حمایت‌های درمانی والدین خود استفاده می‌کنند.
رئیس اداره تامین اجتماعی شعبه قصرشیرین گفت: شماره تلفن گویای ۱۴۲۰ سازمان و همچنین شماره تلفن های مشاوره شهرستان ۴۲۴۲۷۱۶۲ و ۴۲۴۲۲۵۳۱ آماده ارایه خدمات مشاوره در خصوص مزایا و شرایط بیمه دانشجویان است.
غلامی با اشاره به مشکلات و دغدغه‌های دانشجویان و رفع موانع قانونی استفاده آنها از مزایای قانون بیمه تامین اجتماعی همزمان با بهره‌مندی از سایر تعهدات این سازمان تاکید کرد: ۲ نگرانی اصلی جوانان گذراندن دوران خدمت سربازی و ادامه تحصیل با هدف اشتغال است و اغلب این دوران را به عنوان دوران اجباری زندگی خود تلقی می‌کنند.

وی یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی با هدف رفع این نگرانی دانشجویان با ایجاد بستر خرید خدمت سربازی و بیمه دانشجویی در صدد رفع این نگرانی است.

غلامی اضافه کرد: پوشش بیمه ای این افراد در صورت اشتغال در دستگاه‌های دولتی و یا بخش خصوصی و حتی در صورت اشتغال در فعالیت‌های اقتصادی و بازار هم می‌تواند به سوابق شغلی آنها اضافه شود.
وی ادامه داد: هم اکنون چهار هزار و ۷۹۶ نفر در این شهرستان در قالب بیمه شده اصلی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار داشته و از خدمات متنوع سازمان از جمله حوزه درمان برخوردار هستند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha