فرانسه فرد مظنون به مشارکت در قتل خاشقچی را بازداشت کرد

تهران- ایرنا- فرانسه یک فرد مظنون به مشارکت در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار مقتول عربستان سعودی را در حال سوار شدن به یک پرواز به مقصد عربستان بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از رادیو آرتی‌ال فرانسه، این فرد روز سه شنبه در فرودگاه شارل دو گل نزدیک شهر پاریس در حال سوار شدن به یک پرواز به مقصد عربستان دستگیر شد.

بر اساس گزارش آرتی‌ال، فرد دستگیر شده یکی از اعضای گارد سلطنتی عربستان سعودی است که گفته می‌شود در قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول در اکتبر ۲۰۱۸ دخالت داشت.
 خاشقچی ۶۰ ساله روز ۲ اکتبر ۲۰۱۸ (۱۰ مهر ۱۳۹۷) برای طی مراحل ثبت ازدواج با خدیجه چنگیز نامزد ترکیه‌ای خود، به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد، اما پس از ورود به کنسولگری ناپدید شد. 
این روزنامه نگار منتقد آل سعود بعد از انتخاب محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان، این کشور را ترک کرده و به آمریکا رفته بود و در روزهای منتهی به قتل، قصد ازدواج با یک تبعه ترکیه را داشت. 
نامزد وی پس از اطمینان از خارج نشدن خاشقچی از ساختمان کنسولگری، پلیس و مقام‌های عالی ترکیه را در جریان رویداد قرار داد، ولی مقام‌های آل سعود منکر اطلاع از وضعیت خاشقچی شدند. 
حکومت آل سعود پس از ۱۸ روز انکار، در پی فشار بین‌المللی با صدور بیانیه‌ای به قتل او در ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول اعتراف و اعلام کرد که در ارتباط با پرونده قتل او، ۱۸ نفر از جمله ۱۵ مامور تیم ترور اعزامی از ریاض دستگیر شده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha