رییس جمهوری صربستان: بلگراد به توسعه همکاری با تهران علاقمند است

بلگراد- ایرنا- رییس جمهوری صربستان در دیدار با سفیر کشورمان در بلگراد گفت: صربستان به توسعه همکاری با ایران در زمینه هایی که دارای امکانات واقعی دارد ،‌ علاقه مند است .

به گزارش سه شنبه شب  ایرنا، «آلکساندر ووچیچ» امروز در ملاقات با «رشید حسن پور» از موضع اصولی ایران در احترام  و حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها از جمله صربستان قدردانی کرد.

 سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان در این ملاقات سلام دکتر «سید ابراهیم رئیسی» رییس جمهوری کشورمان و دعوت برای سفر به تهران و همچنین پیام تبریک به مناسبت برگزاری موفقیت آمیز کنفرانس حنبش غیرمتعهدها به مناسبت شصتیمن سالگرد این جنبش را به رییس جمهور ووچیچ ابلاغ کرد.

وی افزود: ایران و صربستان به تازگی تحولات مهم و تعیین کننده ای که می تواند روابط و مناسبات دو کشور را از چشم انداز روشن و پایدار برخوردار سازد، تجربه کرده اند.

حسن پور همچنین با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره از تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و عدم مداخله در امور کشورها حمایت کرده است، افزود که صلح و امنیت و ثبات تنها با حفظ این اصول محقق می‌شوند.

طرفین در این نشست در خصوص پیشرفت های حاصل شده در همکاری های اقتصادی - تجاری صربستان و ایران و همچنین پیشنهادات برای همکاری های جدید با توجه به فرصت ها و ظرفیت های موجود از جمله در زمینه های انرژی و کشاورزی گفت و گو و تبادل نظر کردند.

در این دیدار همچنین درباره روندهای سیاسی و اقتصادی جهان تبادل نظر شد.

ووچیچ  رییس جمهوری صربستان و سفیر کشورمان در بلگراد ابراز امیدواری کردند تماس ها و همکاری های بین دولتی که پیشتر برنامه ریزی شده است،‌ به زودی محقق شوند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha