هفتمین دور گفت وگوهای حقوق بشری ‌بین ایران و اندونزی برگزار شد

تهران - ایرنا - هفتمین دور گفت وگوهای حقوق بشری ‌بین جمهوری اسلامی ایران و اندونزی به میزبانی کشورمان امروز به‌ صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، ریاست هیات جمهوری اسلامی ایران در این گفت وگوها را خانم شریفی صدر مدیر کل زنان و حقوق بشر وزارت امورخارجه بر عهده داشت و ریاست هیات اندونزیایی نیز بر عهده مدیرکل حقوق بشر وزارت امور خارجه اندونزی بود.

هدف از این گفت وگوها، آشنایی با وضعیت حقوق بشر در دو کشور، ایجاد درک بهتر از واقعیت‌های موجود و تبادل تجربیات میان جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در زمینه حقوق بشر بود.

طرفین در رابطه با موضوعات و تحولات حقوق بشری دو کشور، همکاری در حوزه های مورد علاقه در چارچوب سازوکارهای حقوق بشری ملل متحد و سایر مجامع بین المللی، همکاری در خصوص ارتقا و حمایت از حقوق زنان، حقوق افراد دارای معلولیت و اقدامات حقوق بشری صورت گرفته در دوران کرونا بحث و تبادل نظر کردند.

طرف ایرانی ضمن قدردانی از موضع اندونزی در دادن رأی منفی به قطعنامه وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، خواستار گسترش مساعدت و همکاری دو کشور در مجامع بین المللی شد.

در پایان این گفت وگوها طرفین توافق کردند همکاری سالانه خود را ادامه داده و دور بعدی گفت وگوها برای همکاری های حقوق بشری بین دو کشور را در سال ۲۰۲۲ در جاکارتا برگزار کنند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha