آبرسانی به ۱۰ هزار روستای دارای تنش آبی در برنامه‌ای سه ساله

تهران- ایرنا- وزیر نیرو با اشاره به اقدام‌های انجام شده در زمینه تامین اعتبارات و شناسایی ۱۰ هزار روستای دارای تنش آبی کشور، گفت: برنامه‌ریزی سه ساله‌ای در چارچوب طرح جهاد آبرسانی برای تامین آب این روستاها انجام شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، یکی از نخستین گام های «علی اکبر محرابیان» در روزهای نخست انتخاب به عنوان وزیر نیرو تشکیل شورایی به نام شورای جهاد آبرسانی با هدف تامین آب شرب پایدار و سالم برای روستاهای بدون آب کشور بود.

وی همان زمان و پس از انتخاب اعضای این شورا مرکزی جهاد آبرسانی را با دبیری «میثم جعفرزاده» راه اندازی و اعلام کرد: طی چهار سال نخست دولت سیزدهم آبرسانی روستایی را به ۹۰ درصد خواهد رساند.

اکنون و براساس گزارش تازه وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان در حاشیه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز خود با نمایندگان این کمیسیون با موضوع آبرسانی و رفع تنش‌های آبی در شهرها و روستاهای کشور، اظهار کرد: مهم‌ترین برنامه در حوزه روستاها ‌را در چارچوب طرح جهاد آبرسانی دنبال می‌کنیم که در همین رابطه، اقدام‌های خوبی از جمله تامین اعتبارات و شناسایی ۱۰ هزار روستا انجام شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی سه ساله برای تامین آب این روستاها، اضافه کرد: برخی از روستاها شبکه آبرسانی نداشته و باید این شبکه در آن‌ها ایجاد شود، اما در برخی از این روستاها نیازمند تجدیدنظر در تامین منابع آب با استفاده از روش‌های مختلف انتقال هستیم.

محرابیان خاطرنشان کرد: در موضوع شهرها، طرح‌های متعدد و در برخی موارد با مدت زمان طولانی را در دست اجرا داریم که در چارچوب یک برنامه ویژه این طرح‌ها را شناسایی کرده و در حال متمرکز کردن منابع خود برای تکمیل پروژه‌ها در تمامی استان‌ها و شهرها هستیم.

وی افزود: عمده طرح‌های آبی کشور با پیشرفت قابل توجهی همراه هستند.

وزیر نیرو گفت: با استفاده از ظرفیت‌های بودجه و کمکی که مجلس شورای اسلامی در بودجه ۱۴۰۱ خواهد کرد، منابع این طرح‌ها را تامین کرده و با تداوم این موضوع در سال‌های آینده شاهد تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌ها و پروژه‌های آبی خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha