۱۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 84569089
۰ نفر

برچسب‌ها

خواندن قرآن بدون فهمیدن آن تاثیری در زندگی ندارد

کیش - ایرنا - مبتکر مترجمی قرآن کریم گفت: برای تاثیر گذاری قرآن در زندگی بشری باید خواندن آن همراه با فهمیدن معانی و مفاهیم آن باشد.

به گزارش ایرنا، سید علی حسینی یزدی روز سه شنبه در همایش مترجمی قرآن کریم اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی از تفکرات انحرافی به دنبال جدا کردن مسلمانان از فرهنگ قرآن و رفتار به آن هستند که لازمه مقابله با این تفکرات درک مفاهیم و معانی این کتاب آسمانی است.

وی افزود: در نتیجه این تفکرات فرهنگ قرآنی در زندگی بسیاری از افراد نیست  و معتقدم به واسطه اینکه فطرت بشری خدایی بوده و اگر با قرآن مانوس شود بسیاری از مشکلات که در نتیجه انفعال فطرت خدایی به وجود آمده، برطرف می شود.

این روحانی اضافه کرد: قرائت، حفظ و تجوید و دیگر فنون قرآن بدون فهمیدن آن در زندگی کمترین تاثیر را داشته و در برخی موارد نیز تاثیر معکوس دارد.

حجت الاسلام حسینی یزدی یادآور شد: برای افزایش درک مفاهیم قرآن طرح مترجمی قرآن از ۲۰ سال قبل برنامه ریزی شده که نتیجه این ۲ دهه فعالیت ۶ کتاب تحقیقی در ترجمه تحقیقی قرآن است.

وی گفت: اکنون در این کتاب ها در  ۳۰ شهر به صورت غیر حضوری و در سایر نقاط کشور و همچنین ۳۵ کشور به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

قرآن دارای ۷۷ هزار و ۸۰۷ کلمه است و طرح مترجمی زبان قرآن با روشی نوین، ترجمه‌ی کل قرآن را می‌آموزش می دهد.

این همایش به همت مرکز مدیریت فعالیت های قرآن کریم جزسره کیش برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha