اقدامات ناوگان هوایی در دوره کرونا دستاوردی قابل تقدیر است

تهران- ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: فعالیت دست‌اندرکاران حوزه هوایی در دوره شیوع کرونا و مختل نشدن فرآیند حمل‌ونقل و در نهایت یاری رساندن به حرکت زنجیره صنعت گردشگری کشور دستاوردی قابل تقدیر است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر شالبافیان به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ آذرماه، روز جهانی هواپیمایی را به  دست‌اندرکاران صنعت بزرگ حمل و نقل هوایی کشور تبریک گفت و از زحمات آنها به عنوان عضوی مهم از خانواده بزرگ صنعت گردشگری کشور قدردانی کرد.

در پیام معاون گردشگری کشور آمده است: فرا رسیدن ۱۶ آذر، روز جهانی هواپیمایی یادآور زحمات و تلاش شبانه‌روزی دست‌اندرکاران حوزه حمل‌ونقل هوایی کشور است که در خانواده بزرگ صنعت گردشگری با تعامل و همکاری‌ مستمر، همواره حضور و نقشی بی‌بدیل ایفا می‌کنند.

شالبافیان خاطرنشان کرد: مرور دو سال گذشته و بررسی تلاش صنعت هوایی کشور در راستای مهار ویروس کرونا نشان از تلاش برای حفظ سلامت هموطنان، عدم اختلال در فرآیند حمل‌ونقل و در نهایت یاری رساندن به حرکت زنجیره صنعت گردشگری کشور دارد و دستاوردی شایسته و قابل تقدیر به شمار می‌آید.  

به گزارش ایرنا، ۱۶ آذر ماه مصادف با ۷ دسامبر سالروز امضای کنوانسیون بین‌المللی هواپیمایی در سال ۱۹۴۴ است که متعاقب آن، سازمان جهانی هواپیمایی کشوری تأسیس شد. به این دلیل مجمع عمومی این سازمان در سال ۱۹۹۴ و ۵۰ سال پس از امضای کنوانسیون، طی قطعنامه‌ای این روز را به عنوان روز جهانی هواپیمایی (International Civil Aviation Day) تصویب کرد و از سال ۱۹۹۶ نیز مجمع عمومی سازمان ملل متحد به صورت رسمی این روز را روز جهانی هواپیمایی اعلام کرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha