پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی قشم راه اندازی شود

قشم- ایرنا- امام جمعه قشم گفت: راه اندازی پردیس دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان به عنوان نخستین مطالبه جامعه دانشگاهی و مردم است که باید با تعامل صحیح و برنامه ریزی، از این ظرفیت استفاده شود.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی روز سه‌شنبه در دیدار دانشجویان با وی افزود: همچنین از ظرفیت مناطق آزاد در توسعه علمی کشور استفاده شود تا ضمن پذیرش دانشجو و تبدیل شدن این جزیره به قطب علمی منطقه، ارزآوری و توسعه را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید مطالبه گر و عدالت خواه باشند، ادامه داد: در بیانیه دوم گام انقلاب تاکید شده است که دانشجویان باید با این روحیات آشنا و در جامعه فعال باشند.

امام جمعه قشم تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب باید به عنوان واحد درسی در دانشگاه‌ها تدریس شود تا دانشجویان ضمن آشنایی با ارکان این بیانیه، آن را به درستی ترویج دهند.

وی با تاکید بر جذب دانشجویان خارجی در قشم افزود: شهرک دانشگاهی قشم باید به زودی در قشم احداث شود تا امکانات و شرایط حضور دانشجویان از سراسر دنیا در آن فراهم شود.

شعار رفع موانع تولید با مطالبه گری محقق می‌شود

امام جمعه قشم در بخش دیگر سخنان خود مطالبه گری و عدالت‌خواهی را شرط تحقق شعار رفع موانع تولید دانست و گفت: وقتی دانشجویان با این دو رکن آشنا شوند، در جامعه نیز روحیه مطالبه‌گری بالا رفته و منجر بررسی موانع و رفع آن می‌شود.

وی فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی دانشجویان را زمینه توسعه جامعه خواند و افزود: تدوین سند اجتماعی و فرهنگی نیز از سایر وظایف جامعه دانشگاهی است که تنها با مشارکت دانشجویان و دانشگاهیان تهیه می‌شود.

حاجبی ادامه داد: مسیر توسعه قشم با ایجاد حلقه‌های دانشجویی و صنایع بزرگ هموار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این راستا جلساتی با حضور روسای دانشگاه‌ها و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به صورت ماهیانه تشکیل می‌شود تا ارتباط این سازمان با دانشگاه در راستای توسعه قشم تقویت شود.

امام جمعه قشم تاکید کرد: در این جلسات از دانشجویان و مسوولان برای بحث، تبادل نظر و پاسخگویی دعوت می شود.

مکتب امام (ره) و شهید سلیمانی دو مکتب برجسته انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه ناحیه قشم نیز در این دیدار گفت: ۲ مکتب برجسته از ابتدای انقلاب اسلامی در کشور ما مطرح شده است که نخستین آن مکتب امام خمینی( ره) بود و دومین نیز مکتب سپهبد شهید قاسم سلیمانی است.

سرهنگ حجت امیری‌کیا افزود: با وقوع انقلاب اسلامی، کشور ایران در خدمت اسلام قرار گرفت و جمهوری اسلامی را به منصه ظهور رسانید و ابتدا مکتب امام خمینی (ره) تبدیل به دانشگاهی برای تربیت افراد متخصص و متعهد شد.

وی ادامه داد: در همین مکتب بود که شهید قاسم سلیمانی تربیت شد و توانست چهره‌ای بین‌المللی شود.

فرمانده سپاه ناحیه قشم تصریح کرد: شهید سلیمانی دو خط قرمز داشت، یکی نظام و دیگری رهبری و تا پای جان در راه اسلام گام برداشت و حتی شهادتش در خدمت اسلام و نظام بود.

وی اظهار کرد: اکنون وظیفه دانشگاه‌ها و استادان کشور است تا این مکتب را ترویج دهند و دانشجویان را با آن آشنا کنند.

امیری‌کیا افزود: شهادت شهید سلیمانی از خود ایشان خطرناکتر است و ترویج مکتبش باعث تربیت افراد بیشتری در خط نظام و اسلام می‌شود.

به گزارش ایرنا، دانشجویان قشمی به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو با امام جمعه قشم دیدار و گفت و گو کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha