روح دانشگاه با دانشجو معنا پیدا می‌کند
یعقوب احمدی، رییس دانشگاه پیام نور استان کردستان

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه پیام نور کردستان گفت: دانشگاه و روح دانشگاه با دانشجو معنا دارد، در ۲ سال اخیر که به علت شیوع کرونا دانشگاه ها از حضور دانشجویان خالی بود، روح نشاط و زندگی در دانشگاه ها خاموش شده بود و به وضوح حیات دانشگاه، پویایی و خلاقیت وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ظهر سه شنبه در سالن فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور مرکز بیجار، رییس دانشگاه پیام نور استان کردستان ضمن تبریک روز ۱۶ آذر به دانشجویان گفت: این روز، نماد روز مقاومت ، استکبار ستیزی و آزادگی است.

یعقوب احمدی افزود: دانشگاه و روح دانشگاه با دانشجو معنا دارد، در ۲ سال اخیر که به علت شیوع کرونا دانشگاه ها از حضور دانشجویان خالی بود، روح نشاط و زندگی در دانشگاه ها خاموش شده بود و به وضوح حیات دانشگاه، پویایی و خلاقیت وجود ندارد.

او با اشاره به اینکه هر جامعه ایی که علاقمند توسعه باشد، بدون شک نیازمد دانشگاه است توضیح داد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان، اولین اتفاقات سیاسی و شکوفایی صنعتی از دانشگاه آغاز می شود و ادامه دهند راه هم دانشجویان است.

رییس دانشگاه پیام نور کردستان گفت: اگر در رشد و پیشرفت های اقتصادی و عمرانی عقب مانده ایم، بدون شک یکی از مهمترین دلایل آن را می توان دور شدند از کارایی دانشگاه و نقش آفرینی دانشجویان در اتفاقات کشور است.

احمدی ادامه داد: سمت و سوی نگاه جامعه امروزی به دانشگاه کم است، در کنار این بی مهری ها، دانشجو نیز باید به شور و نشاط علمی خود بیشتر حساسیت داشته باشند و نسبت به رشد کشور و جامعه بی تفاوت نبوده و نقش خود را در این مسیر ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت دانشگاه را اگر از از سال ۱۳۳۲ تا ۱۳۵۷ مورد مطالعه قرار دهید به نقش کلیدی دانشگاه و دانشجو در حوزه سیاسی کشور می توان توجه کرد، اظهارداشت: نقش و مسئولیت دانشگاه و دانشجو در این سالها پرنگ و تاثیر گذار است و در ادامه هشت سال دفاع مقدس و سطوح مدیریتی دانشجویان بودند که در برابر فشارهای سیاسی و اقتصادی ایستادگی کرد.

رییس دانشگاه پیام نور کردستان تاکید کرد: مسئولین فعلی کشور باید به دانشگاه ها و نقش دانشجویان در رفع مشکلات، یک نگاه ویژه داشته و در اولین اقدام و حداقل کاری که می توان انجام داد، دانشگاه را به عنوان مشاور در کنار خود به کار گیری و از اثرات مثبت آن استفاده کنند.

در ادامه این آیین، مسئولین استانی و شهرستانی به مسائل روز دانشجو و گرامیداشت این روز اشاره داشتند و در پایان نیز با ذکر بیانیه دانشجویان کردستان، از تعدادی از دانشجویان برتر حوزه ای علی و فرهنگی تجیلیل شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار با چهار دانشگاه پیام نور، علمی و کاربری، آزاد و علوم پایه در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha