سلاجقه:‌ مسایل محیط‌زیستی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کشور است

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکی از اصلی ترین موضوعات کشور و دغدغه مردم مسائل محیط زیستی است و مدیری موفق خواهد بود که بتواند یک معضل و مشکل محیط زیستی را در حوزه تحت مدیریت خود رفع کند.

به گزارش ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه روز سه شنبه در همایش گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو در محل آسایشگاه خیریه معلولان و سالمندان کهریزک، ضمن تبریک و پاسداشت این مناسبت و بزرگداشت یاد و خاطره دانشجویان شهید دانشگاهی با بیان اینکه این مجموعه یک مجموعه دانشگاهی و محیط زیستی است و یافته های علمی و تجربی آن برای ما عبرت آموز و درس آموز است، افزود: تلاش برای محیط زیست این است که فضایی آماده کنیم که انسان تعالی پیدا کند و این مجموعه سیر این تعالی را پیموده است و اندیشه خدمتگزاران در این مجموعه راهگشا است.

وی با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات اساسی و روبه جلو در حوزه محیط زیست ادامه داد: ما تکالیف ذاتی و قانونی در حوزه محیط زیست داریم و هرجا که در خصوص مسائل محیط زیستی مانند معضلات مربوط به پسماند، پساب و دیگر مسائل، احساس نیاز می شود باید از تمام ظرفیت سازمان و ادارات کل محیط زیست استان ها برای حل این مسائل استفاده شود.

سلاجقه اظهار داشت: وقتی بالای سر این محیط زیست ایده آل که اوج تعالی انسانی است، هوای آلوده و شرایطی که از لحاظ شاخص های محیط زیستی وضعیت مناسبی ندارد می بینم، مسئولیت سنگینی احساس می کنم و به عنوان شاگرد کوچک احساس تکلیف کرده و همگی باید بتوانیم گامهای اساسی برای محیط زیست کشور برداریم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه محیط زیست کشور در پیکره محیط زیست دنیا جا داشته و دارای مشکلاتی است، تصریح کرد: چه در بعد مسئولان و چه بعد قوای حاکمه و چه در حوزه مسئولیت های اجتماعی و شهروندی نسبت به محیط زیست بی مبالاتی کرده ایم و امروز تبعات آن را می بینیم، اما دیگر اجازه بی مبالاتی نسبت به محیط زیست را نخواهیم داد.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه امروز اصلی ترین دغدغه مردم کوچه و بازار در مورد مسائل محیط زیستی است، افزود: شرایط به جایی رسیده که مدیری موفق خواهد بود و مورد اقبال مردم قرار خواهد گرفت که حداقل یکی از مسائل و معضلات محیط زیستی را در حوزه تحت مدیریت خود برطرف کند و امیدوارم من و امثال من جزء این مدیران باشیم.

سلاجقه با بیان اینکه جامعه نخبگان کشور از ما توقع ویژه دارد و این می طلبد که همه با هم در کنار هم باشیم، بیان داشت: باید از همه ظرفیت سمن های محیط زیستی در این راه استفاده کنیم و اعتقاد راسخ دارم که مردم باید در حل مسائل محیط زیستی کشور مشارکت فعال داشته باشند.

وی تصریح کرد: امیدوارم مجموعه محیط زیست و منابع طبیعی کشور در یک تراز و شاخص عالی قرار گیرند و هر کسی که مسئولیتی برعهده می گیرد آن ریل گذاری مناسبی که باید اتفاق بیافتد را انجام و ادامه دهد.

همچنین معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه این همایش از نمایشگاه دستاوردهای صنایع دستی معلولان و سالمندان این آسایشگاه دیدن کرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha