بستری بیماران کرونایی در بیمارستان شادگان به صفر رسید

آبادان - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شادگان گفت: پس از حدود ۲ سال از شیوع ویروس کرونا بستری بیماران کرونایی در بیمارستان شهید معرفی‌زاده شادگان به صفر رسید.

نوراله طاهری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان و همراهی خوب مردم، هم اکنون هیچ بیمار کرونایی در بخش تنفس بیمارستان شهید معرفی‌زاده شادگان بستری نیست و بخش ویژه افراد مبتلا به کرونا در این بیمارستان نیز تعطیل شده است.

وی افزود: از ۱۰ روز پیش تاکنون هیچ بیمار کرونایی در شهرستان شادگان شناسایی نشده و وضعیت اکنون در این شهرستان پایدار است.

رییس مرکز بهداشت شادگان گفت: در زمان اوج موج پنجم کرونا، بخش‌های مختلف بیمارستان شادگان درگیر این بیماری بود و آمار بخش تنفس و بستری‌های موقت به بیش از ۵۰ نفر می‌رسید، ولی به لطف خدا و همراهی مردم توانستیم این بحران را پشت سر بگذاریم.

طاهری بیان کرد: آمار مراجعه کنندگان شادگانی با علایم مشکلات تنفسی از ۱۰۰ درصد به پنج درصد کاهش یافته که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی این آمار به صفر خواهد رسید.

وی وضعیت شهرستان شادگان را به لحاظ رنگ بندی کرونایی آبی بیان کرد و ادامه داد: اگر مردم در امر واکسن کادر درمان را همراهی کنند وضعیت بهتری را به لحاظ مهار کرونا در این شهرستان شاهد خواهیم بود.

وی گفت: افرادی که هنوز واکسن خود را تزریق نکرده‌اند باید در کمترین زمان ممکن برای تزریق آن اقدام کنند تا شاهد اتفاقات بهتری در روزهای آینده باشیم.

بیمارستان شهید معرفی‌زاده شهرستان شادگان، وابسته به دانشگاه علوم پزشکی آبادان دارای ۱۵۰ تخت ثابت است. این بیمارستان که سال ۱۳۷۱ تاسیس شد دارای بخش‌های داخلی، جراحی عمومی، جراحی زنان و زایمان، کودکان، سی.سی.یو، آی.سی.یو، دیالیز، اورژانس،و دیگر واحدهای پاراکلینیکی و درمانگاهی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha