۱۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۱
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 84568717
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید نماینده ایلام بر تعیین تکلیف کارگران میدان نفتی آذر

ایلام - ایرنا - نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از پیگیری پروژه‌های نفت و گاز استان خبر داد و گفت: تعیین تکلیف کارگران بیکار شده در میدان نفتی آذر مهران و اولویت استخدام نیروهای بومی و توسعه میادین نفت و گاز را در این وزارت‌خانه پیگیری شد.

به گزارش ایرنا، سارا فلاحی روز سه شنبه در گفت و گویی با اشاره به دیدار با مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و جمعی از مدیران این وزارتخانه از پیگیری مسائل استان در حوزه این وزارتخانه خبر داد و اظهار داشت: در این دیدار قرار شد در خصوص بیکار شدن حدود ۳۵۰ نفر از نیروهای خدمات و حراست میدان نفتی آذر شهرستان مرزی مهران پس از بهره برداری زیر نظر شرکت نفت و گاز غرب مدیریت شود.

وی افزود: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این خصوص دستورات لازم را صادر کردند که این افراد بیکار نشده و موقعیت کاری آنها مانند گذشته حفظ شود.

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس وشرای اسلامی  با بیان اینکه یکی دیگر از خواسته‌ها، استخدام نیروهای بومی در شرکت‌های نفت و گاز استان است، یادآور شد: ترتیبی اتخاذ شود در این میدان‌هایی که شروع به کار کرده و یا به بهره برداری می‌رسند، اولویت با استفاده از نیروهای بومی استان باشد که در این خصوص نیز با دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، در صورتجلسه نهایی قید شد که اولویت استخدام نیروهای بومی استان ایلام چه در حوزه خدمات و چه در حوزه بهره برداری، یکی از شرایط حضور پیمانکاران در مناقصات باشد .

فلاحی بیان کرد: بنا به دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران همچنین این شرکت‌های نفت و گاز استان  ایلام موظف شدند در خرید نیازمندی‌های خود اولویت‌شان خرید از بازار استان ایلام باشد.

وی تاکید کرد: در این جلسه بر توسعه میادین نفت و گاز استان خصوصا میدان گازی بیجار تاکید و برنامه هایی در نظر گرفته شد که با حصول نتایج اولیه آن جزئیات بیشتر در اختیار مردم شریف استان قرار خواهد گرفت.

همچنین شرکت «متن» نیز در خصوص توسعه میادین نفتی مشترک ایران و کشور عراق آمادگی خود را اعلام کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha