دستور رییس جمهور در خصوص نیروهای اخراجی پتروشیمی ایلام اجرا شود

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: با توجه به دستور رییس جمهور و تاکید استاندار و پیگیری های انجام شده جذب نیروهای اخراجی پتروشیمی ایلام باید اجرایی شود.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستمزاد روز سه شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: پس از سفر رییس جمهوری به استان ایلام و قرار گرفتن در جریان مسادل و مشکلات ۶۰ نفر از نیروهای پتروشیمی که به دلیل اتمام کار پروژه بیکار شده بودند، با وجود نشست در مرکز با وزیر نفت و پیگیری های مکرر هنوز این افراد جذب نشده اند.

وی افزود: اکنون به دلیل عدم بکارگیری این افراد باز هم شاهد تجمع و اعتراض آنها درب استانداری هستیم که این مسایل زیبنده نظام با توجه به دستور موکد رییس جمهوری نیست.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: نماینده پتروشیمی در نشست کمیسیون کارگری بازگشت افراد را رد کردند اما الان در جلسه پتروشیمی اعلام می کند که قرارداد این افراد در قالب ۲۰ نفر و ۴۰ نفر در ۲ پروژه پ پ و آریان تجارت آماده است و خود افراد در محل کار حضور نمی یابند، این مسأله موجب سردرگمی افراد شده است.

رستمزاد یادآور شد: افراد پ.پ و جهان پارس کار قانونی مطابق دستور رییس جمهور و وزیر انجام دهند و برای جذب این افراد اقدام کنند.

وی اضافه کرد: امروز عصر مجدد جلسه کارشناسی با محوریت وزارت نفت بین مسوولان ایران تجارت، پالایشگاه و پتروشیمی برگزار می شود و هرچه سریعتر تکلیف این افراد مشخص خواهد شد.

معاون اقتصادی استاندار ایلام اضافه کرد: طولانی شدن این مسأله از نظر امنیتی و اجتماعی مناسب نیست، چراکه هرچند وقت یکبار شاهد تجمع این افراد هستیم.

رستمزاد گفت: چندین مصوبه و جلسه کارشناسی با محوریت وزارت نفت برگزار شده که قرار شد ۲۰ نفر در شرکت پ پ و 40 نفر در جهان پارس مطابق قرارداد مشغول بکار شوند، اما این افراد ادعا می کنند که این کارها پروژه است و فعالیت به شکل کارگری را قبول نمی‌کنند.

وی افزود: اکنون بیمه بیکاری این افراد توسط تامین اجتماعی پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این افراد در پروژه ای در شرکت آرین تجارت قبلا مشغول بوده اند، که پس از راه اندازی واحد الفین کمتر از یک سال است این افراد بیکار شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha