روز دانشجو تاکید بر بصیرت سیاسی در راه علم است

تبریز-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان شرقی حماسه ضد استبدادی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ در تاریخ ایران را برای همیشه تاریخ ماندگار و مانا خواند و گفت: روز دانشجو سرفصل تاکید بر بصیرت سیاسی در راه کسب علم و دانش است.

بهمن نقی پور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو، اظهار داشت: بدون تردید روز دانشجو، روزی بزرگ و بی مانند برای جامعه علمی و دانشگاهی ایران زمین است که در آن بر نقش بی همتای مجاهدت در راه کسب علم و دانش، در کنار تقویت ایمان دینی و بصیرت سیاسی با هدف پیشرفت و اعتلای مادی و معنوی ایران اسلامی تاکید شده است.

وی افزود: این روز مهم در حقیقت روز حق خواهی و استبدادستیزی و شهادت مظلومانه دانشجویان در راه مبارز با ظلم و جور زمانه رقم خورده است.

نقی پور ضمن تبریک روز دانشجو به تمامی دانشجویان، توفیق روزافزون در مسیر علمی و توسعه فناوری کشور و امور فردی و اجتماعی به ویژه در عرصه فعالیت های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی را از جمله انتظارات نظام اسلامی از دانشجویان بیان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به تاکیدات مقام عظمای ولایت نسبت به تولید علم و جنبش نرم افزاری، ایران عزیز به جایگاهی شایسته در این مسیر رسیده و به واقع الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت را به نحوی ملموس در جهان امروز به نمایش بگذارد.

به گزارش ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان شرقی با داشتن حدود ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته تحصیلی و ۳۳ واحد آموزشی جزو دانشگاه های برتر کشور به شمار می رود و در حال حاضر ۱۹۰ دانشجوی خارجی نیز در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۸۷۵ عضو هیات علمی دارد و با برخورداری از ۳۰ مرکز تحقیقاتی تاکنون حدود ۱۰ هزار طرح تحقیقاتی را به جامعه علمی ارایه کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha