بالگرد حامل رئیس ستاد مشترک ارتش هند سقوط کرد

تهران- ایرنا - یک فرورند بالگرد نیروی هوایی هند که حامل ژنرال «بیپین راوات» رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور بود در برخورد با کوه «تامیل نادو کونور» در جنوب این کشور سقوط کرد و ۵ نظامی ارشد را به کام مرگ برد.

به گزارش روز چهارشنیبه ایرنا از روزنامه « ایندیا تودی » هند، رئیس ستاد مشترک نیروهای نظامی هند که مشاور وزیر دفاع این کشور نیز به حساب می آید جزو ۱۴ سرنشین این بالگرد از نوع  مدل «Mi-۱۷V۵» بودند که در مجموع ۵ سرنشین آن کشته و ۲ نفر دیگر که نجات یافتند به دلیل شدت جراحت به بیمارستان منتقل شدند.
تاکنون از علت بروز این حادثه، هویت اصلی کشته شدگان و حتی از وضعیت ژنرال «بیپین راوات» که از سرنشینان  این بالگرد بود خبری در رسانه های هند منتشر نشده است.

تاکنون دو نفر با جراحات و سوختگی جدی در بیمارستان نجات یافتند و به بیمارستانی در «ولینگتون» در منطقه «نیلگیریس» منتقل شدند. جستجوها برای یافتن باقی سرنشینان همچنان ادامه دارد. 

براساس اطلاعات منابع، ۱۴ نفر از جمله همسر ژنرال «بیپین راوات»، دستیار دفاعی، تکاورهای امنیتی و خلبان در این بالگرد بودند.

ژنرال « بیپین راوات» که سال گذشته پس از بازنشسته شدن از فرماندهی ارتش هند، به مسئولیت پست جدید «رئیس کمیته ستاد مشترک نیروهای مسلح هند» گمارده شد، امروز در مسیر بازگشت از پایگاه نیروی هوایی هند در «سولور  واقع در «کوآمباتور» به کالج بخش دفاعی در « ولینگتون » بود که دچار این حادثه شد.

در جریان سقوط بالگرد شعله های بزرگ آتش به کمک افراد  محلی  و گروه امداد و نجات  خاموش شد. چندین گروه شامل افسران محلی  ارتش برای عملیات جستجو و نجات به گروه امداد و نجات در منطقه پیوستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha