هفته آخر لیگ قهرمانان و ۵جای خالی؛ بارسا، میلان و اتلتی در آستانه حذف

تهران- ایرنا- هفته آخر لیگ قهرمانان اروپا در حالی به انجام می‌رسد که ۱۰ تیم برای رسیدن به پنج جای خالی باقیمانده برای صعود به یک هشتم نهایی باهم رقابت خواهند داشت و در این میان ممکن است تیم‌های اتلتیکو مادرید، آ.ث میلان و بارسلونا حذف شوند.

به گزارش ایرنا، هفته ششم و پایانی دور گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپای فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ امشب و فرداشب(سه‌شنبه و چهارشنبه) با برگزاری ۱۶ دیدار در نقاط مختلف قاره سبز به اتمام می‌رسد تا چهره ۱۶ تیم صعودکننده به یک هشتم نهایی و همچنین هشت تیم راه یافته به لیگ اروپا مشخص شود.

تا به اینجای کار ۱۱ تیم شامل منچسترسیتی، پاری‌سن‌ژرمن، لیورپول، آژاکس، اسپورتینگ، رئال مادرید، اینترمیلان، بایرن‌مونیخ، منچستریونایتد، چلسی و یوونتوس به دور یک هشتم نهایی قطعی شده و پنج تیم دیگر نیز در این هفته مشخص خواهند شد. البته که جایگاه اولی و دومی نیز بسیار مهم است و بعضی از گروه‌ها هنوز سرگروه‌هایشان را نشناخته‌اند. سه تیم نیز به لیگ اروپا راه یافته‌ و پنج تیم سوم دیگر گروه‌ها در این هفته برگزیده می‌شوند.

از بین تیم‌های بزرگ ممکن است در مرحله بعدی اتلتیکو مادرید، آ.ث میلان و بارسلونا را نداشته باشیم. پیش از این دورتموند از رسیدن به یک هشتم نهایی بازمانده بود.

بازی‌های گروه اول:

لایپزیش-سیتی

پاریس-بروژ

صعود تیم‌های سیتی و پاریس به عنوان تیم‌های اول و دوم قطعی شده و دو بازی این گروه برای لایپزیش و بروژِ چهار امتیازی، مهم است. فعلا نماینده آلمان عنوان سوم را به دست آورده و باید دید در نهایت کدام تیم می‌تواند به لیگ اروپا صعود کند.

هفته آخر لیگ قهرمانان و ۵جای خالی؛ بارسا، میلان و اتلتی در آستانه حذف

بازی‌های گروه دوم:

پورتو-اتلتیکو

میلان- لیورپول

لیورپول در گروه مرگ خیلی زود به اصطلاح خرج خود را سوا کرد و با پیروزی در هر پنج بازی با ۱۵ امتیاز هم صعود و هم سرگروهی‌اش تضمین شده است. سه تیم دیگر اما رقابت تنگاتنگی برای عنوان دومی و سومی دارند. پورتو پنج امتیازی در خانه باید از اتلتیکو چهار امتیازی و قعرنشین پذیرایی کند. میلان هم در سن‌سیرو میزبان لیورپولی است که احتمالا با ترکیب دوم به میدان خواهد رفت.

هفته آخر لیگ قهرمانان و ۵جای خالی؛ بارسا، میلان و اتلتی در آستانه حذف

بازی‌های گروه سوم:

آژاکس-اسپورتینگ

دورتموند- بشیکتاش

وضعیت این گروه مشخص شده است و هر دو بازی حکم دیداری تشریفاتی دارد. آژاکس و اسپورتینگ به عنوان تیم‌های اول و دوم راهی دور بعدی شده اند و دورتموند با ۶ امتیاز به لیگ اروپا بسنده کرده است.

بازی‌های گروه چهارم:

شاختار- شریف

رئال- اینتر

رئال مادرید در حالی میزبان اینتر است که هر دو به مرحله بعدی راه پیدا کرده‌ و تنها انگیزه‌شان، جدال برای سرگروهی است. اینتر تنها در صورت پیروزی به مقام اولی دست پیدا خواهد کرد. جدال شریف و شاختار هم تشریفاتی است زیرا سومی نماینده مولداوی قطعی شده است.

بازی‌های گروه پنجم:

بایرن‌مونیخ- بارسلونا

بنفیکا- دیناموکیف

هر دو بازی این گروه مهم است اما برای دو تیم؛ بارسلونا باید در آلمان به مصاف بایرنی برود که با ۱۵ امتیاز خیالش از صعود و صدرنشینی راحت است. بنفیکا هم در لیسبون پذیرای دیناموکیف از پیش حذف شده است. بارسا با هفت امتیاز تیم دوم جدول است و بنفیکا با پنج امتیاز رده سوم را در اختیار دارد. در صورت تساوی امتیازات این دو تیم، بنفیکا به مرحله بعد صعود می‌کند. باید دید از بین این ۲ تیم کدام یک راهی یک هشتم خواهد شد و کدام تیم به لیگ اروپا می‌رود.

هفته آخر لیگ قهرمانان و ۵جای خالی؛ بارسا، میلان و اتلتی در آستانه حذف

بازی‌های گروه ششم:

آتالانتا- ویارئال

منچستر-یانگ بویز

منچستریونایتد با ۱۰ امتیاز صعودش به عنوان صدرنشین قطعی شده اما سه تیم ویارئال(۷امتیاز)، آتالانتا(۶امتیاز) و یانگ بویز(۴ امتیاز) اهداف مهمی دارند. جدال جذاب ویارئال و آتالانتا دیگر صعودکننده این گروه به لیگ قهرمانان را مشخص کرده و ممکن است نماینده ایتالیا نه تنها به دور بعدی صعود نکند بلکه در صورت پیروزی یانگ‌بویز مقابل منچستر، لیگ اروپا را هم از کف بدهد. نماینده سوییس شانسی برای رسیدن به یک هشتم نهایی ندارد.

بازی‌های گروه هفتم:

وولفسبورگ- لیل

سالزبورگ- سویا

سنگین‌ترین گروه همین گروه است. تنها لیل می‌داند که با هشت امتیازی که اندوخته دارد صعودش به مرحله بعدی بی‌چون و چرا است اما قطعیتی برای جایگاهش وجود ندارد. آنها باید به مصاف وولفسبورگ پنج امتیازی و قعرنشین بروند. سالزبورگ نیز در دیدار حساس این گروه میزبان سویا است. نماینده اتریش با هفت امتیاز دوم و تیم اسپانیایی با ۶ امتیاز در رده سوم جای گرفته است. تا لحظه آخر بازی‌های این گروه ممکن است جای تیم‌ها عوض شود و تیمی از لیگ قهرمانان به حذف کامل یا بالعکس برسد.

بازی‌های گروه هشتم:

زنیت- چلسی

یوونتوس- مالمو

چلسی و یوونتوس از این گروه صعود کرده‌اند و زنیت نیز راهیابی‌اش به لیگ اروپا قطعی شده اما یک انگیزه خاص برای دو تیم صعود کرده باعث شده تا هر دو بازی این گروه جذاب باشد. هدف سرگروهی است و باید دید چلسی در روسیه به موفقیت می‌رسد یا یوونتوس در ایتالیا مقابل مالموی حذف شده.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha