کرونا جان پنجاه و نهمین قربانی خود در کیش را گرفت

کیش - ایرنا - رییس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: با جانباختن یک خانم ۵۸ ساله تعداد قربانیان ویروس کرونا در این جزیره به ۵۹ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، محمدرضا رضانیا روز سه شنبه با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار داشت: این فرد با علائم تنگی تنفس ، تب و لرز، بدن درد و سرفه بدون بیماری زمینه ای در بیمارستان کیش بستری شده بود که امروز به علت کرونا جان خود را از دست داد .

وی افزود: توجه به اینکه درصد زیادی از مردم واکسن زده اند می‌بینیم که هنوز ویروس در حال چرخش هست وخطر کرونا همچنان وجود دارد و تا ریشه کنی کامل این بیماری لازم است همه ما پروتکلهای بهداشتی را دقیق رعایت کنیم.

سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: سرعت گرفتن واکسیناسیون آمارهای کرونایی را کاهشی کرده، روندی که البته نباید سبب عادی انگاری و بی توجهی به این ویروس مُسری و کشنده شود.

وی یادآور شد: فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مکان های تجمعی و واکسیناسیون از مهمترین راهبردهای وزارت بهداشت برای کنترل کرونا است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا کنون در این جزیره حدود هشت هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha