۱۶ آذر یادآور روحیه عدالت خواهی قشر فرهیخته جامعه ایرانی است

سنندج- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: ۱۶ آذر یادآور روحیه استکبار ستیزی و عدالت‌خواهی قشر فرهیخته جامعه ایرانی یعنی دانشجویان است که در تمام عرصه‌ها حضور فعال داشته‌اند.

حجت الاسلام سید محمد سادات روز سه‌شنبه به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شانزدهم آذر سالگرد شهادت سه دانشجوی فعال و انقلابی شهیدان احمد قندچی، مهدی شریعت رضوی و مصطفی بزرگ نیا در سال ۱۳۳۲ است که توسط دژخیمان رژیم پهلوی و مزدوران آمریکای جهانخوار در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند.

وی افزود: این روز از سوی مسوولان فرهنگی کشور و به منظور تکریم و بزرگداشت دانشجویان بیدار و انقلابی با عنوان روز دانشجو نامگذاری شده و یادآور روحیه استکبارستیزی و عدالت‌خواهی قشر فرهیخته جامعه ایرانی یعنی قشر دانشجو است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: قشر دانشجو همواره در تمام عرصه‌های علمی، سیاسی و فرهنگی، دفاع مقدس و دوران سازندگی دغدغه ایران آباد و آزاد را داشته و با بینش عمیق خود پیشقراولان مسیر عزت و اعتلای ایران اسلامی بوده اند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان با حرکات خود راه را بر مسیر عناصر نفوذی و اخلالگران اقتصادی و دزدان بیت المال دشوار کرده اند، یادآور شد: در طول تاریخ مبارزات ملت‌های مظلوم و ستمدیده، در اکثر کشورهای دنیا حتی کشورهای غربی دانشجویان فهیم و آگاه طلایه‌دار جنبش‌های انقلابی علیه حاکمان مستبد بوده‌اند.

شانزدهم آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران با عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha