رایزنی برای بازگشایی مرز سلماس با ترکیه در جریان است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: رایزنی برای بازگشایی مرز "کوزه‌رش" شهرستان سلماس با ترکیه در حال انجام است و امیدواریم موافقت طرف ترکیه نیز در این خصوص اخذ شود.

علی مصطفوی روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه فرماندار سلماس افزود: امروزه تجارت مرزی و مراوده تجاری با کشورهای همسایه مهمترین مساله کشور در شرایط ظالمانه تحریم بوده و طی جلسات مختلف در شورای تامین استان، مصوبات و موافقت های لازم در خصوص بازگشایی مرز کوزه رش صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه آرامش و امنیت پایدار برای مردم، مهمترین دغدغه مسوولان است، اضافه کرد: ممکن است نظرات و سلیقه ها متفاوت باشد اما یک میزان وجود دارد که ما را به هم وصل می کند و آن پایبندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی، پایبندی به ولایت فقیه و پایبندی به قانون اساسی است که با تکیه بر این اصول، برای اعتلای ایران اسلامی و اعتلای استان تلاش می کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مسوولان شهرستان سلماس باید در جهت اشتغال جوانان تلاش مضاعف کنند، بیان کرد: باید با تفاهم و همدلی مدیران، از ظرفیت ها و پتانسیل های بالای شهرستان برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی جوانان این منطقه استفاده شود.

مصطفوی ادامه داد: طرح تبدیل ۲ روستای ملحم و سیلاب سلماس به نقاط شهری توسط استانداری آذربایجان غربی انجام شده و امیدواریم روند اداری آن تمام شده و به زودی تبدیل به شهر شوند.

امام جمعه سلماس نیز در این آیین با تاکید بر رفع محرومیت های موجود در این شهرستان گفت: مسوولیت داشتن در نظام مقدس جمهوری اسلامی نعمت و رحمت است که شکرگزاری آن خدمت به مردم و حرکت در روان سازی زندگی مردم به شمار می رود.

حجت الاسلام سید ابراهیم طباطبایی با اشاره به این که در عزل و نصب هاباید تقوا و تخصص مد نظر قرار گرفته شود، افزود: وجود اختلاف سلیقه امری عادی است ولی امروز بیش از گذشته به اصل وحدت نیاز داریم و همین نگاه توام با اتحاد و وفاق است که می تواند شهرستان را به توسعه و عدالت و پیشرفت پیش ببرد.

در پایان این مراسم از زحمات و تلاش های "علی اکبر عسکری" فرماندار سابق این شهرستان تجلیل و "کاظم غنی زاده" به عنوان سرپرست فرمانداری سلماس معرفی شد.

سلماس از شهرستان های شمالی آذربایجان غربی بوده و یکی از شهرهای مهم تولیدی ،صنعتی وکشاورزی استان به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha