نماینده دبیرکل سازمان ملل با مقتدی صدر در نجف دیدار کرد

تهران – ایرنا - «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) امروز (سه شنبه) در سفر به نجف اشرف با «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا، مقتدی صدر رهبر جریان صدر که تشکل وی در انتخابات پارلمانی ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر ۱۴۰۰) بیشترین کرسی را به دست آورد، در اقامتگاه خود در منطقه «الحنانه» نجف از نماینده دبیرکل سازمان ملل پذیرایی و استقبال کرد.

 خبرگزاری ملی عراق (اینا) در این باره نوشت که پلاسخارت صبح سه شنبه وارد نجف اشرف شد و مقام های محلی در فرودگاه این شهر مقدس از وی استقبال کردند.

خبرگراری ها و منابع رسانه ای عراق تاکنون جزییاتی از مباحث مطرح میان صدر و پلاسخارت منتشر نکرده اند.

برخی تحلیلگران می گویند که مسائل و اختلافات مربوط به انتخابات پارلمانی زود هنگام اخیر از جمله مهمترین موارد مطرح در دیدار نماینده سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) با صدر قرار دارد.

جریان صدر بنا به اعلام کمیسیون عالی انتخابات عراق با به دست آوردن ۷۳ کرسی بیشترین کرسی های مجلس نمایندگان این کشور را تصاحب کرده است.

با این وجود بسیاری از گروه ها و جریان های سیاسی از جمله کمیته هماهنگی شیعه متشکل از جریان های مهم و مطرح شیعی می گویند که در انتخابات اخیر تقلب گسترده صورت گرفته و نتایج را مردود می دانند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha