استاندار آذربایجان غربی: مشکلات مناطق ویژه سرو و سلماس برطرف شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات مناطق ویژه اقتصادی سرو - ارومیه و سلماس گفت: با رفع موانع و مشکلات این مناطق زمینه حضور سرمایه گذاران و رونق اقتصادی در این مناطق فراهم می شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان روز سه شنبه در دیدار با دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی همچنین به ظرفیت های منطقه آزاد تجاری ماکو در توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی اشاره کرد و افزود: از ظرفیت های این منطقه برای توسعه و افزایش صادرات به نحو شایسته استفاده نشده است.

وی از دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی برای حضور در آذربایجان غربی و بازدید از ظرفیت های منطقه آزاد تجاری ماکو و مناطق ویژه اقتصادی سرو ارومیه و سلماس دعوت کرد.

دبیر شورای مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی نیز با قدردانی از نگاه ویژه استاندار آذربایجان غربی به استفاده بیشتر از ظرفیت های منطقه آزاد ماکو برای توصیه صادرات و جذب سرمایه گذران در این منطقه بیان کرد: این شورا آماده است تا موانع و مشکلات پیش روی این مناطق را برطرف کند.

روند احداث خط تولید خودرو زامیاد در آذربایجان غربی تسریع یابد

استاندار آذربایجان غربی همچنین در دیدار با معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرد: با توجه به اهمیت احداث خط تولید خودرو زامیاد در ایجاد فرصت های اشتغال و همچنین رونق اقتصادی منطقه ضروری است موانع و مشکلات اجرای این طرح برطرف و روند احداث این خط تولید با سرمایه گذاری سرمایه گذاران بومی تسریع یابد.

معتمدیان با اشاره به اینکه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان سازمان مسوول در منطقه اقتصادی سرو – ارومیه انتخاب شده، ادامه داد: ضروری است نماینده سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به همراه نمایند شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی به همراه مدیران استان در اسرع وقت در منطقه حاضر و تصمیمات اساسی و لازم در خصوص جانمایی محل منطقه ویژه اقتصادی سرو - ارومیه صورت و مراحل کسب مجوز از شورای عالی مناطق آزاد تجاری و روند  سرمایه گذاری در این منطقه آغاز شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha