۱۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 84568440
۰ نفر

برچسب‌ها

کتاب "بازاراس و تجارت ایران" به زبان ژاپنی منتشر شد

تهران - ایرنا - کتاب "بازاراس" به قلم کنجی تاکاگی ایرانشناس ژاپنی با هدف معرفی فرهنگ، تجارت و سفر به ایران، توسط انتشارات کاناویا به زبان ژاپنی منتشر شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن، کنجی تاکاکی که اولین بار ۳۰ سال قبل به ایران سفر کرده و پس از آن هم به صورت مستمر به ایران رفت و آمد داشته و مدتی نیز در کشورمان زندگی کرده است، درباره این کتاب می نویسد: رسانه ها در بسیاری از موارد در تلاش هستند تا چهره غیر واقعی از ایران را ارائه نمایند اما وضعیت امروز ایران به عنوان کشور بزرگ خاورمیانه که تاریخ طولانی و بزرگی دارد با آنچه در این رسانه ها بیان می شود متفاوت است و فرهنگ ژاپنی با فرهنگ ایرانی نیز آمیخته است.

در این مجموعه که در ۱۴۴ صفحه منتشر شده است، به موضوعات متنوعی همچون تاریخ ایران و نمونه هایی از آثار دوران باستان که در موزه شوسوئین نگهداری می شود، امکانات تجاری در ایران، جمعیت تهران، صنعت غذایی، صنایع علمی و فناوری، صنعت گردشگری، ۲۳ اثر ایرانی که در یونسکو ثبت جهانی شده و ... پرداخته شده است.
کنجی تاکاگی در دیدار با "حسین دیوسالار" رایزن فرهنگی کشورمان ضمن ارائه نسخه ای از این کتاب، برخی از تجربیات و مشاهدات خود در خصوص ایران را در سفرهای متعددی که داشته بیان و اظهار امیدواری نمود بتواند در این زمینه و ارائه شناخت بهتر و درست از کشورمان آثار دیگری را نیز ارائه نماید.

کتاب "بازاراس و تجارت ایران" به زبان ژاپنی منتشر شد

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha