"موزه مرگ" کشمکشی فلسفی میان عشق و مرگ در روایتی تئاتری است

سمنان- ایرنا- کارگردان نمایش "موزه مرگ" گفت: روند این نمایشنامه به بررسی فلسفه جذاب میان مرگ و عشق در قالب داستان زندگی ۲ نفر می‌پردازد که قصد پایان زندگی دارند.

محمدجواد بشارت روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: "موزه مرگ" نام مسافرخانه‌ای متروکه‌ است که توسط زن و شوهری میانسال اداره می‌شود و در آن به کسانی کمک می شود که قصد خودکشی دارند اما به تنهایی قادر به انجام آن نیستند.

وی افزود: در قانون این مسافرخانه مرموز آمده است که هرهفته شنبه تنها نام یک نفر برای انجام خودکشی ثبت و کار او در ازای دریافت پول انجام شود.

کارگردان نمایش "موزه مرگ" گفت: در این شنبه خاص، یک زن و یک مرد همزمان وارد مسافرخانه می‌شوند و هریک اصرار دارند که کارشان این هفته انجام شود؛ بنابراین صاحبان موزه مرگ تصمیم‌ می‌گیرند داستان زندگی و علت خودکشی هردو را بشنوند و بعد در مقام قضاوت کار یک نفر را زودتر انجام دهند، اما بعد از شنیدن داستان‌ها، روند نمایش عوض می‌شود.

بشارت بیان کرد: دلیل انتخاب این نمایشنامه، پرداختن آن به فلسفه جذاب عشق و مرگ بود و امید است در انتقال این پیام به تماشاگران که استقبال خوبی از این نمایش دارند موفق باشیم.

وی افزود: تمرین این نمایش از یک سال گذشته در شرایط کرونایی با حضور سه بازیگر باسابقه و ۲ چهره جدید آغاز شد.

کارگردان نمایش "موزه مرگ" گفت: به دلیل شرایط کرونایی و محدودیت‌های ناشی از آن، امکان تمرین مداوم وجود نداشت و نمایش بعد از یک سال تمرین ناپیوسته اجرا شد.

بشارت با انتقاد از روند جشنواره امسال تئاتر استان سمنان گفت: در تئاتر، استقبال تماشاگران از اجرای عموم و رضایت آنان مهمترین موضوع است زیرا مخاطبان مهمترین و محترم‌ترین داور هستند.

وی ادامه داد: "موزه مرگ" تا ۲۶ آذر۱۴۰۰  در سالن تئاتر شهر سمنان اجرا می‌شود سپس به مدت ۱۵ الی ۲۰ شب در تهران به روی صحنه می‌رود و بعد از آن نیز برای اجرا در اصفهان، ارومیه و شیراز با توجه به دعوت صورت گرفته، برنامه ریزی می‌شود.

کارگردان نمایش "موزه مرگ" گفت: این نمایش ۵ سال پیش به قلم "سعید سوری" نوشته شده و پیش از این فقط نویسنده آن را در تویسرکان همدان اجرا کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha