سنگ‌های نیمه قیمتی عقیق و فیروزه زنجان به ۲ کشور عربی صادر می‌شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: با برنامه ریزی انجام گرفته انگشتر و سنگ‌های نیمه قیمتی عقیق و فیروزه زنجان به کشور بحرین و عمان صادر می‌شود.

امیر ارجمند روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: انگشترهای نقره با نگین عقیق و فیروزه درجه‌ یک همچنین سنگ‌های نیمه قیمتی توجه شمار زیادی از مشتریان در سراسر کشور و دیگر کشورها را به خود جلب کرده است.  

وی اظهار داشت: نقره مقاومت بالایی دارد اما سرسختی و تلاش هنرمند است که از فلز نقره زینتی می‌سازد که می‌تواند بیانگر هنر تحسین‌برانگیز انگشترسازی در استان زنجان باشد. 

این مسوول ادامه داد: تنها راه برون‌رفت از صادرات چمدانی پایان کرونا و برگزاری نمایشگاه‌هایی در کشورهای متقاضی همچون سالهای گذشته است که می‌تواند با حضور هنرمندان برگزار شود که این امر ارزآوری بالایی برای استان و کشور خواهد داشت.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، با اشاره به وجود ۵۵ رشته صنایع‌دستی در استان خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد هنرمندان صنایع‌دستی استان مربوط به رشته انگشترسازی است که در حدود۱۷۱هنرمند انگشترساز در قالب ۱۵۰ کارگاه انگشترسازی در این استان فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha