سپاه یکهزار بسته معیشتی در تبریز توزیع کرد

تبریز- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز گفت: در هجدهمین مرحله کمک های مؤمنانه، یکهزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته حدود ۵۰۰ هزار تومان بین خانواده های کم بضاعت و آسیب دیده از ویروس کرونا در این شهر توزیع شد.

سرهنگ پاسدار حسین پوراسماعیل روز سه شنبه در مراسم مسجد جامع حضرت امام خمینی آخماقیه تبریز با قدردانی از مردم، خیرین ولایت مدار، بسیجیان و هیئت امناء مساجد در راستای تهیه بسته های معیشتی، اظهار کرد: سپاه ناحیه امامت تبریز، از اولین روزهای شروع رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در لبیک گویی به فرامین رهبری تا کنون، هجده مرحله کمک مؤمنانه برگزار و دهها هزار بسته معیشتی، بهداشتی، لوازم التحریر و گوشت گرم، به خانواده های نیازمند شناسائی شده، توزیع کرده است.

وی نقش حرکت ها و مشارکت های مردمی در حل مشکلات را مهم و تأثیر گذار دانست و گفت: سابقه نشان داده است که هر وقت مردم پای کار آمده و در مسائل اجتماعی در کنار و همراه با نهادهای حاکمیتی بوده اند، نتیجه مطلوب حاصل شده است.

معاون اجرائی سپاه عاشورا نیز در این مراسم گفت: مردم، صاحبان اصلی انقلاب اسلامی ایران هستند و به همین خاطر، خدمت به مردم در این انقلاب، مثل عبادت برای خدا است.

سرهنگ پاسدار کاظم قلعه با بیان اینکه مردم ایران هم همواره در همه بزنگاهها و بحرانها، حامی و پشتیبان انقلاب بوده اند، گفت: در دوران همه گیری کرونا که از لحاظ اقتصادی، فشار و سختی هایی متوجه نظام بود، باز خود مردم در کنار مسئولین و خادمین ملت، با انفاق و از خودگذشتگی، رزمایش کمک مؤمنانه را برگزار کردند.

وی افزود: دین مبین اسلام و پیامبر اکرم (ص) خود مروج و الگوی اصلی انفاق بوده اند و به همین خاطر است که پیروان آنها، از جان و مال خود برای کمک به همنوعانشان دریغ نمی کنند.

فرمانده پایگاه مقاومت مسجد امیرالمؤمنین آخمقیه هم در ادامه مراسم با اشاره به تلاشهای بی منت بسیجیان و فرمانده ولایت مدار سپاه ناحیه امامت تبریز، در مواقع سخت و بحرانی گفت: بسیج و سپاه، خدمت رسانی بدون وقفه و بدون چشم داشت در بحرانها و سختی ها را وظیفه ذاتی خود می داند.

رضا زباندار گفت: با مشارکت مردم و خیرین این منطقه، تا کنون بیش از چندین مرحله کمک های مؤمنانه در این مسجد برگزار شده است که در این مرحله هم علاوه بر یکهزار بسته معیشتی، ۶۰۰ پک آموزشی از قبیل کیف، دفتر و لوازم التحریر، به یاد مرحوم حاج یدالله زباندار، با هزینه کرد یک میلیارد ریال به دانش آموزان نیازمند اهدا می شود.

به گزارش ایرنا، توزیع بسته‌ها با حضور مسئولین محلی و خانواده های معظم شهدای مدافع حرم شهیدان جوانی و زوار جنت، انجام شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha