۱۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۹:۱۷
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84568203
۰ نفر

برچسب‌ها

دید افقی در خدابنده به ۶۰ متر رسیده است

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: با توجه به شرایط مه آلودگی هوا، در زمان حاضر دید افقی در خدابنده از توابع این استان به ۶۰ متر رسیده است.

حسین سلطانی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دید افقی در شهر زنجان نیز به ۵۰۰ متر رسیده است افزود: در حال حاضر شهر زنجان، فرودگاه زنجان، گرماب و خدابنده با پدیده مه آلودگی مواجه هستند که رفته رفته از غلظت آن کاسته خواهد شد.

وی اظهار داشت: پدیده مه آلودگی در این استان برای فردا نیز از سوی کارشناسان هواشناسی پیش بینی می شود که لازم است رانندگان در چنین شرایط حادثه سازی با احتیاط هرچه تمام و روشن کردن چراغ های مه شکن رانندگی کنند.    

سلطانی، تصریح کرد: روز پنجشنبه /۱۸ آذر ماه جاری/ نیز وزش باد نسبتا شدید و احتمال بارش‌های پراکنده برف و باران را خواهیم داشت اما روز جمعه /۱۹ آذر ماه/ هوای استان شرایط پایداری را خواهد داشت.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دندی با میزان دمای ۵- درجه سانتیگراد و چورزق نیز با ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین ایستگاه‌های استان زنجان به ثبت رسیدند و دمای فعلی شهر زنجان نیز ۱- درجه سانتیگراد است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت سه درجه کاهش نشان می دهد.

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha