پرونده ۳۰ اخلالگر نظام بانکی در گلستان به دادگاه ویژه ارجاع شد

گرگان- ایرنا- رئیس کل دادگستری گلستان گفت :۳۰ اخلالگر نظام بانکی در این استان از طریق برداشت هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی دستگیر شدند و رسیدگی به پرونده آن ها از امروز سه شنبه به دادگاه ویژه ارجاع شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، حیدر آسیابی افزود: کیفرخواست این پرونده  یک ماه و نیم پیش در دادسرای گرگان صادر  شد و پس از هماهنگی با معاون اول رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی  به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران نظام اقتصادی مستقر در استان،  ارجاع شد.
وی ادامه داد:  متهمان این پرونده از ۲ هزار و ۳۵۰ حساب بانکی از منابع بانک مرکزی برداشت کرده و در  نظام پولی و بانکی کشور اخلال عمده ایجاد کرده اند.
آسیابی ادامه داد: در خلال رسیدگی به این پرونده ۳۰ هزار صفحه ای ،  ۲۸۵ نفر به دادسرا احضار و از آنان بازجویی و تحقیق شد و چند هیات کارشناسی هم بررسی برای کشف وسعت تخلف مالی صورت گرفته از سوی اعضای این باند را انجام داده که مجموع این اقدامات همراه با پیچیدگی پرونده  ، علت زمان بر شدن تحقیقات برای  تکمیل  این پرونده ۱۵۵ جلدی  بود.
وی گفت: برای ممانعت از حیف و میل بیت المال، با تحقیقات گسترده  بازپرس پرونده و کمک سربازان گمنام امام زمان عج در اداره کل اطلاعات استان ، حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال از املاک، اموال، شمش طلا، کدهای بورسی، خودروهای سنگین و دو کارخانه مربوط به متهمان که حاصل از جرم بود،  شناسایی و توقیف شد که  در نوع خود بی نظیر بود .
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: این پرونده امروز ( سه شنبه) ۱۶ آذرماه سال جاری در دادگاه ویژه استان ثبت و قضات این دادگاه مطالعه آن را آغاز کرده اند و به زودی وقت رسیدگی آن تعیین خواهد شد.
اعضای این باند ۲ سال پیش با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج)، در استان های گلستان و سمنان شناسایی و دستگیر شدند.
این پرونده چهارمین پرونده ای است که در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان  رسیدگی می شود .
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha