رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل ها در مدارس کیش لازمه حفظ سلامت دانش آموزان است

کیش - ایرنا - سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: با توجه به بازگشایی مدارس در مقاطع مختلف رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل های بهداشتی لازمه حفظ سلامت دانش آموزان است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا رضانیا شامگاه دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار  داشت:  با توجه به بازگشایی مدارس  و حضور دانش آموزان در پایه‌های مختلف بازدیدهای مشترک این مرکز با آموزش و پرورش از مدارس به شکل سرزده انجام می شود.
وی اضافه کرد: با این وجود تاکنون افراد زیر ۱۲ سال واکسن دریافت نکرده اند و دانش آموزان  بالای ۱۲ سال نیز هنوز به شکل کامل واکسینه نشده اند به همین دلیل ریسک خطر ابتلای این افراد بیشتر سایرین است.
سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: روز دوشنبه در اطرافیان دانش آموزان سه بیمار مثبت شناسایی شده که  احتمال دارد که این افرادویروس را به فرزندان خود منتقل و انان آلودگی را به مدارس انتقال دهند.
رضانیا با اشاره به اینکه نیاز است دستورالعمل‌های بهداشتی ۱۰۰ در درصد در مدارس رعایت شود، افزود: ارزیابی‌ها به شکل سرزده در حال انجام است تا بتوانیم نواقص را در صورت وجود برطرف کنیم و تا حد ممکن اجازه دهیم دانش آموزان آن بخشی که به شکل حضوری باید درمدارس حاضر شوند این امکان را برای خانواده‌ها فراهم کنیم.
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: روز گذشته ۲ نفر از بیماران بستری در بیمارستان ترخیص شدند و یکی از تن بستری بدحال است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا کنون در این جزیره حدود هشت هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است.

این جزیره دارای ۵۱ مدرسه شامل ۲۳ مدرسه دولتی و ۱۸ مدرسه خصوصی با ۳۶۷ کلاس درس (۲۶۸ کلاس مدارس دولتی و ۹۹ کلاس مدارس خصوصی) است؛ در این مدارس ۹ هزار و ۷۷۵ دانش آموز مشغول تحصیل بوده که هشت هزار و ۳۶۰ نفر در مدارس دولتی و یک هزار و ۴۱۵ نفر در مدارس خصوص مشغول علم آموزی هستند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha