۱۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۴:۱۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84568113
۰ نفر

برچسب‌ها

تظاهرات مردم حلب سوریه علیه اشغالگری ترکیه
تصویر آرشیوی

تهران – ایرنا – مردم سوریه در حومه شمالی حلب روز دوشنبه تجمع اعتراضی علیه اشغالگری ترکیه برگزار کردند.

به گزارش ایرنا از شبکه الاخباریه سوریه، اهالی شهرک «دیر جمال» واقع در حومه شمالی حلب تجمعی در مخالفت با اشغالگری ترکیه و علیه مزدوران این کشور برگزار کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی خواستار پایان حضور نظامی ترکیه در خاک سوریه شدند و حملات وحشیانه مزدوران ترکیه علیه شهروندان سوری را محکوم کردند.

 پیش از این نیز اهالی منطقه «تل رفعت» واقع در حومه شمالی حلب در اعتراض به اشغالگری ترکیه و محکومیت حملات وحشیانه علیه غیرنظامیان تظاهرات کردند.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ در ۲ عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دی ماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را تصرف کرده است.

از سوی دیگر، آنکارا در ۲۵ مهرماه ۹۸  برای عقب راندن شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه والحسکه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد که این عملیات یک هفته‌ای، پس از توافق آتش بس میان آنکارا و واشنگتن متوقف شد و ترکیه به شبه نظامیان کُرد پنج روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha