تخلف گل گهر در استفاده از بازیکن متخلف محرز است

تهران- ایرنا- مشاور حقوقی باشگاه استقلال گفت: تخلف باشگاه گل گهر محرز است و جای هیچ شبه ای در خصوص استفاده از بازیکن غیرمجاز آنها نیست.

به گزارش ایرنا، فرشید سمیعی افزود: با توجه به مواد انضباطی جای هیچ شبهه ای نمانده و باشگاه استقلال طبق حق ذاتی خود پیگیر این مساله است.

وی ادامه داد: متاسفانه در شرایطی که باشگاه استقلال بر اساس حق ذاتی که دارد به دنبال احقاق حق خود است شاهد رفتاری سخیف و به دور از شان هستیم که جای تاسف است.

مشاور حقوقی باشگاه استقلال با اشاره به مواد انضباطی و موارد قانونی تاکید کرد: «اریک باگناما» که در تیم گل گهر به میدان رفته بر خلاف آنچه گفته شده هیچ بازی ملی ندارد و حضور وی تخلف محسوب می شود.

سمیعی با تاکید بر این که حضور و بازی های ملی وی از سوی فدراسیون فوتبال گابن تایید شده بود، یادآور شد: در هیچ جای قانون عبارت سهوی و عمدی ذکر نشده است و اگر هم این اشتباه سهوی باشد بازهم رفع مسئولیت باشگاه نیست و قانونگذار رسما باشگاه را مسئول چنین تخلفاتی می داند.

وی خاطر نشان کرد: وقتی قبل از استفاده از این بازیکن رسانه ها هشدار دادند که حضور این بازیکن در هاله ای از ابهام است چرا از باب اطمینان دوباره استعلام گرفته نشد؟ آیا بررسی صورت گرفت که این نامه را افرادی که حق امضا داشتند، تایید و امضا کرده اند؟ 

مشاور حقوقی باشگاه استقلال گفت: این بازیکن بازی ملی نداشته و باید برای صحت آن از مراجع دیگر استعلام می گرفت. اگر مراجع فیفا تایید کنند که ۴ بازی ملی دارد مشکلی نیست ولی اگر آن مراجع این مساله را تایید نکنند فقط فدراسیون فوتبال گابن مقصر نیست و باشگاه گل گهر هم باید در این خصوص پاسخگو باشد.

گفتنی است «اریک باگناما» به دلیل نداشتن ۴ بازی ملی و بر خلاف آنچه فدراسیون فوتبال گابن تایید کرده است، شرایط حضور در فوتبال ایران را نداشته و نتیجه شکایت تیم های مختلف از گل گهر در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مشخص می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha