معاون علمی رئیس جمهوری: استخدام نخبگان، نوآوری آنان را از بین می برد

تهران_ ایرنا_ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه استخدام یکی از بزرگترین خیانت ها به نخبگان است گفت: استخدام نوآوری های نخبگان را از بین می برد و برای رشد اقتصادی و تغییر در جامعه باید کارآفرین بود.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری شامگاه دوشنبه در مراسم تجلیل از افراد برتر در کنکور امسال افزود: استخدام نهایت ذهن یک جوان با استعداد نیست تا برای خود محدودیت هایی ایجاد کند بلکه باید بر محیط اطراف خود تاثیرگذار باشد. 

ستاری با بیان اینکه در سالهای اخیر اتفاقات بزرگی در حوزه فناوری کشور روی داده است،اظهار داشت: باید به این فکر  کنیم که چه کاری برای مردم می کنیم چرا که با پول آن ها درس خواندیم و در قبال مسئولیتی که شهدا به گردن ما گذاشتند چکار کردیم. 

وی افزود: شما نخبگان اول راه هستید و آینده شما و یک عمر زندگی شما در همین سنین و بر پایه آن شکل می گیرد بنابراین اینکه چه مسیری را برای آینده خود ترسیم می کنید بسیار مهم است. 

معاون  علمی و فناوری  رئیس جمهوری  ادامه داد: تا الان کار بزرگی کردید ولی این کار را برای خودتان انجام دادید، بنده هم زمانی جزو نفرات برتر کنکور بودم اما مهم این است که برای جامعه خودمان چه کارهایی انجام داده ایم.

به گفته وی، اصلاح مسیرهای غلط و پیاده کردن نوآوری نیازمند هزینه دادن است و باید خودتان را برای این هزینه ها آماده کنید. باید مرد میدان باشیم و تغییر را ایجاد کنیم که امیدواریم که همه شما این مسیر را طی کنید. 

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور نیز در این مراسم گفت: چهار ماه قبل از ۱۶ آذر در ۲۸ مرداد ۳۲ آمریکا و انگلیس کودتا انجام دادند و دولت پهلوی با یک خودکامگی بیشتر برگشت، چرا که دکتر مصدق توانسته بود نفت را ملی کند و اقتدار نشان داده بود. 

 حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، افزود: چهار ماه بعد از کودتا، معاون ریاست جمهوی آمریکا برای دیدار از کشور کودتا زده به تهران آمد و تنها جایی که صدایش بر علیه این ماجرا بلند شد دانشگاه تهران بود که بر اثر این اعتراضات سه دانشجو در دانشکده فنی دانشگاه تهران به شهادت رسیدند. 

وی ادامه داد: باید یاد کنیم از شهید چمران، فردی که جوهره ای در وجودش بود که او را از دانشگاه آمریکا به یتیم خانه ای در لبنان می کشاند، این جوهره او را به جایی رساند که امام (ره) می فرماید؛ مثل چمران مردن، آرزو است. 

وی خاطرنشان کرد: کشور مشکلات زیادی دارد، هم عقب ماندگی مزمن تاریخی و هم دشمنی های بی نظیری که با کشور ما اتفاق افتاده که حتی تهیه دارو را برای ما دشوار کردند راه حل آن شما هستید و این استعداد در شما وجود دارد.

به گزارش ایرنا، مراسم دیدار و تجلیل از افراد برتر در کنکور امسال با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد.

در پایان این مراسم از خانواده های شهید مسعود علیمحمدی، شهید مجید شهریاری، شهید رضایی نژاد و شهید مصطفی احمدی روشن قدردانی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha